Sunday, February 18, 2018

2018-02-18 שחיתות השופטים ועורכי הדין היא קדקוד השחיתות השלטונית!


סקר אחרי סקר מראים שרובו המוחלט של הציבור בישראל איבד אימון במערכת החוק והמשפט בישראל.
חנה קים Haim Shchupak
LikeShow more reactions
Comment
Comments
Ofer Katz
רסטיניאק, איזה זיכרון רחוק
Manage
Reply3h
Joseph Zernik
ועוד נתון מעניין: החוקה האמריקאית היא ללא ספק מסמך חוקי בעל חשיבות היסטורית ייחודית. אבל פרופ' למשפטים מאוניברסיטת דיוק, ארתור סגווין מילר מציין שבשנים בהן נוצרה החוקה, הלך הרוח בארה"ב היה של אנטגוניזם רווח לחוק ולעורכי הדין... אין ספק שהאבות המייסד...See More
Manage
Reply2hEdited
Dani Carmi
אתה חייב בבקשה לפרסם תגובתך כפוסט נפרד .
ראוי לשיתוף נרחב !
Manage
Reply1h
Joseph Zernik
השופטת ורדה אלשייך ואחד "הפרוטוקולים המפוברקים". אצלנו המציאו "חבריינות" - חסינות בדויה לעבריינות השופטים.
Manage
Reply2hEdited
Joseph Zernik
השופט מנחם הכהן והחלטה מפוברקת מפרשת ג'ואל בן-סימון. אצלנו המציאו "חבריינות" - חסינות בדויה לעבריינות השופטים.
Manage
Reply2h
Joseph Zernik
השופטת אסתר הלמן ואחת הגרסאות של "הכרעת דין" מפוברקת בפרשת רומן זדורוב. אצלנו המציאו "חבריינות" - חסינות בדויה לעבריינות השופטים.
Manage
Reply2h
Joseph Zernik
ומי מאתרג את השופטים ומסרב להתיר חקירות משטרה נגד שופטים מכהנים, למרות ראיות חותכות למרמה והפרת אימונים??? היועמ"ש אביחי מנדלבליט כמובן!
Manage
Reply2h
Joseph Zernik
האתרוג הוא כמובן הדדי. היועמ"ש מאתרג את השופטים העבריינים, ובית המשפט העליון מאתרג את היועמ"ש... מלכוד!
Manage
Reply2h
Uri Yaakov
למה אתה משנה מה שאמר בלזק
Manage
Reply2h
Joseph Zernik
הנוסח בתמונה הוא תרגום מדויק של דבריו של בלזק. הנוסח האגנלי שלפני אומר: "To distrust the judiciary marks the beginning of the end of society. " מה המקור שלך?
Manage
Reply1h
Joseph Zernik
לגבי הניסוח החלופי שלי: הניסוח המקורי של בלזק לקוי בראייה עכשווית. אבדן האימון בשופטים אינו "סופה של חברה". החברה עצמה ממשיכה להתקיים, אבל היא לא "חברה אזרחית מתוקנת" CIVIL SOCIETY. היא חברה מושחתת.
Manage
Reply1m
Moti Hammer's comment was marked as spam.Show comment
Moti Hammer's comment was marked as spam.Show comment
Joseph Zernik
כותב Moti Hammer (אבל נחסם על ידי צוקי):
למדו "ממשנתו"של "האב הרוחני העליוני", מישאל חשין,
איך "להחליק החוצה מסיבוכים" את השופטים המושחתים !!!...See More
Manage
YNET.CO.IL
ReplyRemove Preview1h
Moti Hammer
תודה יוסף על הפרסום !!!

מיהו צוקי הזה שדיווח על הפוסט הזה שלי שכאילו מדובר בספאם ?
Manage
Reply1h
Hilik Duvdevani
אין כתבההההה ואין כתבההההה
שקיפות שלטונית זה קצת סתירה רעיונית
You can either be open or be government you cannot be both
Manage
Reply1h
Joseph Zernik
המצב בו התרעת הציבור על שחיתות השופטים הפכה לעניין לצנזורה, או "טרור רשתי" - מראה בעצמו על המצב בישראל...
Manage
Reply1h
שלי כהן
הוא משלם בשוטף + נצח
Manage
Reply52m
Joseph Zernik
"בית-הדין למשמעת של השופטים" - הוא מוסד סודי, פסול מעיקרו. הוא מייצג את מהותה של ה"חבריינות" - החסינות הבדויה לעבריינות השופטים. אין לשופטים חסינות על עבריינות. חייבים לדרוש את העמדת השופטים העבריינים לדין כמו כל אדם אחר - בכפוף לחוק העונשין, הזכות להליך ראוי, ומשפט הוגן ופובמי!
Manage
Reply1h
Moti Eran Ariel-Levi
כיום שופט שעובר עבירת תנועה למשל, עניינו לא מגיע לבית הדין לתעבורה, פשוט סוגרים זאת בוועדת השופטים כאילו לא קרה כלום. בדיוק כמו שמתייחסים לנאד של שכן חביב במעלית. הנימוק הרשמי הוא שלא יתכן ששופט בימ"ש מחוזי או עליון יעמוד לדין לפני שופט זוטר מבית הדין לתעבורה. הצחנה העולה עוברת כל גבול. אני אישית שמעתי ממקור מוסמך על שופט מחוזי מסויים (כיום כבר לא מכהן) שעשה לו למנהג קבע לנסוע בכביש 1 מירושלים לת"א במהירות 130-140 קמ"ש. מעולם הוא לא קיבל דו"ח.
Manage
Reply38mEdited
טובה ש.
השופטים הם "כל יכול" ולהם מותר הכל.
Manage
Reply17m
Moti Hammer
תודה שפירסמת יוסף !!!
Manage
Reply56m
Moti Eran Ariel-Levi
למעשה כבר לא נותר אמון במערכת המשפט מכיוון שאותם 10-15 אחוזים שמביעים בסקרים את אמונם במערכת המשפט, מורכבים בעיקר משופטים, עובדי פרקליטות ובני משפחותיהם ואולי עוד כמה יחסנים. העם עצמו כבר הבין שמדובר בחבורה של פונקציונרים.... מרבית העם לא רוחש כבוד לבג"ץ ולבית המשפט העליון למרות הנסיונות הנואשים שלהם להציג פסיקות ליברליות. בכל פסיקה ליברלית מסתתר עוקץ ורעל והעם לא טיפש. בקיצור איך אומרים בני דודנו בערבית מדוברת: אלאִסם כּבּיר ואלמזרעה חַ'רבּאנֶה.
Manage
Reply52m
Adi Ben Yaccov
חשין זה סוגה עלית מיוחדת. האיש היתה לו בת מחוץ לנישואין זה שלעצמו לא עבירה אבל הוא התכחש לה, הלך למשפט אבהות והפסיד (כלומר בעדינות גרסתו לא התקבלה בבית המשפט) אבל התכחש לה עד בגרותה וסרב לפגוש אותה למרות בקשות שלה. כל החברים שלו בעליון דעו והסתירו.
בעייני זה לא פלילי אבל פוסל אותו מלהיות שופט.
Manage
Reply50m
Moti Hammer
"צדיק שבצדיקים" היה האיש - "עליוני במעשיו" !!!
Manage
Reply42m
Moti Hammer
מכיוון שפייסבוק חוסמים אותי שוב ושוב מפרסום הכתבה הזו על חשין "ומעשיו הצדיקיים" וחןסמים אפילו רק את הקישור למאמר, החלטתי להעתיק את תוכן המאמר עצמו שפורסם באתר ידיעות אחרונות:

הנה תוכנו:

תיבת הפנדורה של מישאל חשין
על אלו מקרים חמורים מזיוף פרוטוקולים הוא מדבר - קבלת שוחד, גניבה, הטיית משפט למקורבים? הציבור כבר לא יידע
רוני אלוני-סדובניקפורסם: 04.06.06 , 09:58
יש להודות לשופט העליון מישאל חשין על שפתח למעננו את תיבת הפנדורה של שופטי ישראל. ראיונות הפרישה עם השופט הפורש חשפו דעות אפלות, שהוחבאו מעין הציבור ומחזקים את התחושה שהנוהג לפיו שופטים בישראל אינם מתראיינים בתקופת כהונתם לא רק ארכאי, אלא אף מסוכן לדמוקרטיה.

כל מי שקרא ולו פסק דין אחד פרי עטו של השופט חשין, אינו יכול שלא להעריץ את השובבות והאומץ שאפיינו הן את מהות דעתו והן את תכליתה. יחד עם זאת, נחשפה במלוא כיעורה קשת דעות שבבסיסן האמונה כי יש כאלה השווים יותר, וגם אם סרחו, אסור לשפוט אותם. אלו מורמים מעם, גילדת השופטים.

חשין נשאל מה דעתו על פיטוריה של השופטת הילה כהן, שנתפסה בזיוף פרוטוקולים. תשובתו מדהימה ומקוממת: "ישבתי במשפטי משמעת קודמים. הם פשוט לא הודלפו. היו מקרים יותר גרועים מזה, שעברו בלא כלום, נגמרו באזהרה ואף אחד לא יודע, לא שומע. ככה צריכים להיגמר דברים, כי ברגע שאתה מפרסם דבר כזה - באותו הרגע השופט נשרף".

מדברים ברורים אלו עולה כי יש שופטים בישראל שמאמינים שהם מעל לחוק. הוא מעיד בעצמו כי על שולחן בית-הדין למשמעת של השופטים נידונו מקרים רבים קשים וחמורים בהרבה מזיוף פרוטוקולים. מה יכול להיות חמור יותר משופט שמזייף מסמכים? קבלת שוחד? הטיית משפט למקורבים? שופט שגנב? או אולי שופט שברח ממקום בו ביצע תאונת דרכים?

השיטה הרצויה ביותר, לדעת חשין, היא למנוע שקיפות ציבורית של מעשי השחיתות של שופטים. הרי אם המקרים החמורים נגמרו באזהרה מוועדת השופטים, משמע שהיו דברים בגו, ואותו שופט אכן עשה את מה שעשה. האם אין זכות לציבור לדעת את הדברים?

בזכות הפה חסר הרסן של השופט חשין, נפתחה עבורנו סוף-סוף תיבת הפנדורה של שופטי ישראל. החומות הבצורות בהן הקיפו עצמם השופטים מפני ביקורת ציבורית חשפו בעת האחרונה עוד שורת שערוריות, בראשן תופעת הנפוטיזם במערכת המשפט ובמשרד המשפטים: נשותיהם של שופטים שזוכות לקידום מטאורי, העלמת עין ממחדלים של שופטים המקורבים לבית-המשפט עליון, תפירת מכרזים לילדים של בכירי המערכת, ומסלול קידום מהיר למי שהעליון חפץ ביקרו.

פרשה זו מחייבת שתי פעולות דחופות: יש לדרוש שקיפות מלאה של כל פסקי הדין שיוצאים מבית-הדין למשמעת של שופטים; זכות הציבור לדעת מתחילה בדיוק שם - אצל אלו המטיפים לה. שנית, מערכת השיפוט צריכה להתאים עצמה לעידן המידע הטכנולוגי, ולאפשר פתיחות כלפי הציבור וכיבוד זכות הציבור להכיר את האנשים שמאחורי הגלימה השחורה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו

לפנייה לכתב/ת
Manage
Reply43m

No comments: