Tuesday, April 18, 2017

2017-04-18 לורי שם טוב ומוטי לייבל בבית המשפט המחוזי ת"א - סימנים מתרבים של פברוק הליכים


 לורי שם טוב ומוטי לייבל -  סימנים מתרבים של פברוק הליכים
לורי, מוטי ואחרים מוחים על "חטיפת ילדים" מהוריהם (בעיקר ילדי עניים) מתוך הונאות של אנשי רווחה ובהעלמת עין ושיתוף פעולה של שופטי משפחה, והקמת מערכת המגלגלת סכומי עתק למשפחות אומנה והליכי אימוץ. בעניינם של אנשי המחאה נגד שחיתות בתי המשפט לענייני משפחה - הסיכויים לשימוע הוגן ופומבי אפסיים. במהלך ההליכים נחשף גם קיומו של "בית מעצר יפתח" במרתפי מטה משטרת ת"א (סלמה) - ככל הנראה מתקן כליאה בלתי חוקי מהסוג הנקרא בעגה המקצועית "חור שחור"... משטרת ישראל מסרבת להנפיק מספר בקשה על פי חוק חופש המידע בעניין.  הפרשה כולה מצביעה על מערכת משפט ואכיפת החוק אופיינית למשטרים חשוכים. לא פלא שהמחאה החברתית הולכת ומתמקדת בשחיתות מערכת המשפט - לורי שם טוב, מוטי לייבל, ברק כהן, רפי רותם, האבות הגרושים, נפגעי ההונאות בהוצאה לפועל, תומכי חפותו של רומן זדורוב, ועוד... מערכת המשפט, מצידה, נכנסה לפאניקה נוכח מצב חסר תקדים בתולדות המדינה - ומגיבה במסע נקמנות והפחדה. 
קראו את הפוסט השלם: http://inproperinla.blogspot.co.il/2017/04/2017-04-18.html

תמונות: מוטי לייבל ולורי שם-טוב.
______

מאהל המחאה ת"א, 18 לאפריל - הבוקר נערך דיון בתיק התביעה הפלילית נגד לורי שם-טוב, מוטי לייבל וצבי זר, ואחה"צ נערך דיון נוסף בתיק המעצרים, שניהם בבית המשפט המחוזי ת"א.  לורי, מוטי ואחרים מוחים על לקיחת ילדים מהוריהם (בעיקר ילדי עניים) על ידי הונאות של אנשי רווחה והעלמת עין ושיתוף פעולה של שופטי משפחה, ותוך הקמת מערכת המגלגלת סכומי עתק למשפחות אומנה והליכי אימוץ, במקום לתמוך במשפחות ההורים הביולוגיים.
עיקרי טענותיהם של אנשי המחאה נגד מערכת "חטיפת ילדים מהוריהם" אושרו כבר מזמן בעדותה של השופטת בדימוס חנה בן עמי בוועדת הכנסת לזכויות הילד (פרוטוקול מיום 31 לדצמבר, 2013). השופטת בן עמי גם הסבירה בדיון "אני לא אמרתי ולו אפס קצהו של הדברים."
בשלב הנוכחי, התנהלות מערכת המשפט ואכיפת החוק מול המחאה - מתעדת שוב את שחיתות המערכת.  כי מערכת המשפט אינה מסוגלת להתמודד עם שחיתותה עצמה...

א. התיק הפלילי: מ"י נ שם טוב ואח' (14615-04-17) 
תמונה: השופט בני שגיא - התקיימה הקראת כתב אישום, או לא התקיימה??? ומה הבסיס למניעת הגישה לתיק בנט-המשפט??? עניינים פרוצדורליים ולא מהותיים, כי אנחנו בעידן "ירידה בפורמליזם ועלייה בערכים"...
______________
הדיון  הבוקר בתיק הפלילי (14615-04-17) נקבע ל"הקראת כתב אישום". הדיון התנהל לפני השופט בני שגיא, החל בשעה 9:00, נמשך כשעה, ונערך בדלתיים פתוחות. אבל אפילו בני המשפחה הקרובים לא קבלו הודעה, לא ידעו על קיום הדיון, ולא היו נוכחים בו.
יחד עם זאת, התיק בנט-המשפט עדיין מוסתר מהציבור, כנראה שלא כדין, ללא צו איסור פרסום. 
תמונה: מ"י נ שם טוב ואח' - התיק הפלילי (14615-04-17)  - "המשתמש אינו מורשה לצפות בתיק זה".  כיתוב טיפוסי וחסר בסיס בחוק בנט-המשפט.  השופטים החליטו שמותר להם לעשות כרצונם בגישת הציבור לתיקים.
______ 

הפרקליטות הרי הדליפה לתקשורת מסמכים מפוברקים מתיק זה כבר לפני שבועיים. 
בדיון היום לא הוקרא כתב האישום, למרות שכתב אישום הוגש כבר ביום  06 לאפריל, 2017 כביכול, ומסמך כתב אישום מפוברק הודלף כבר אז לתקשורת. 

תמונה: מ"י נ שם טוב ואח' - התיק הפלילי (14615-04-17)  - עמ' 1 ועמ' 151 מ"כתב אישום" שהודלף לתקשורת ביום 06 לאפריל, 2017. מסמך זה אינו נושא מספר תיק, אינו נושא חותמת "התקבל" של בית המשפט, ואינו חתום. בקיצור - מסמך שאין בו כל סימן של אמיתות (אותנטיות), והוא כתב בית דין "מפוברק" למיטב. בדיון היום התברר שהנאשמים עדיין לא ראו את כתב האישום, למרות שהדיון היה כביכול דיון "הקראת כתב אישום". פרקליטות המדינה מספקת לתקשורת מסמכים מעין זה בקביעות, והתקשורת אוכלת לתיאבון.  הבקשה לעיון מבקשת לראות את המסמך האמתי (אותנטי) המתאים למסמך זה, עם השחרות ראויות.  
______ 

על פי מה שנאמר בבית המשפט, הנאשמים לא ראו עדיין את כתב האישום. השופט שגיא הבטיח שהנאשמים יראו את כתב האישום עוד היום.
יחד עם זאת, לאחר הדיון נכתב בנט-המשפט "מועדי דיון": "הקראת כתב אישום" - "התקיים", ויש פרוטוקול... מפברקים כרגיל... הקראת כתב אישום היא שלב קריטי בניהול הליך ראוי בתביעה פלילית. אבל אצלנו השופטים מפברקים כל מה שבא להם. והסתרת התיק בנט-המשפט היא כמובן מכשיר המקל על הפברוקים.
עו"ד דמרי הופיע היום כבא כוחה של לורי שם-טוב, והשניים האחרים, מוטי לייבל וצבי זר, היו ללא ייצוג. לקראת סוף הדיון גם לורי ביקשה לשחרר את עו"ד דמרי מייצוגה. השופט שחרר את עו"ד דמרי מייצוגה של לורי, ואמר שייעמיד לשלושת הנאשמים סנגורים ציבוריים. הנאשמים עמדו על זכותם שלא להיות מיוצגים.
חומר הראיות בפרשה זאת רב היקף, ולא הובהר מתי יועבר חומר הראיות לנאשמים. השופט שגיא אמר שהמשפט עתיד להתחיל בספטמבר שנה זאת - בעוד כחמישה חודשים, על מנת לתת לסנגורים די זמן ללמוד את חומר הראיות. לורי שם טוב התנגדה, וטענה שייקח עד שנתיים לסנגורים ללמוד את חומר הראיות.

הדיון הבא בתיק זה: כנראה ביום 25 לאפריל, השופט בני שגיא, חדר 202
היום גם הוגשה בקשה לעיון בתיק הפלילי (14615-04-17) לגבי
א) חלקו של "כתב האישום" שכבר התפרסם (כמסמך מפוברק); 
ב) "צו איסור פרסום עשוי כדין", 
ג) ו"החלטה על ניהול בדלתיים סגורות עשויה כדין".

ב. תיק מעצרים: מ"י נ שם טוב ואח' (14280-04-17)
תמונה:  השופט אברהם היימן. דיון הארכת מעצר בדלתיים סגורות. למה? שלא נדע על שחיתות המערכת?
_______

בשעה 1:00 אחה"צ, לפני השופט היימן נערך דיון בהארכת מעצר. דיון זה נערך משום מה בדלתיים סגורות. דיונים דומים נערכו בבית המשפט השלום בדלתיים פתוחות...

תמונה: מ"י נ שם טוב ואח' - תיק מעצרים (14280-04-17)  - "המשתמש אינו מורשה לצפות בתיק זה".  כיתוב טיפוסי וחסר בסיס בחוק בנט-המשפט.  השופטים החליטו שמותר להם לעשות כרצונם בגישת הציבור לתיקים.

______ 

למרות שהתיק הוא מ"י נ שם טוב, לייבל וזר, נערך דיון נפרד לנאשם צבי זר. תמונה: בקשה לעיון בתיק מעצרים: מ"י נ שם טוב ואח' (14280-04-17) - ו"החלטה בפתקית" של השופט אברהם היימן.
_______

בקשה לעיון הוגשה כבר ביום 09 לאפריל בתיק המעצרים מ"י נ שם טוב ואח' (14280-04-17), והיא מבקשת בין השאר העתק החלטה עשויה כדין על קיום דיונים בדלתיים סגורות וצו איסור פרסום עשויים כדין, ככל שהם קיימים (עם השחרות מתאימות). הנסיון בתיקים רבים בבתי המשפט השונים מראה שהשופטים פשוט סוגרים את התיק לציבור בנט-המשפט וחסל...  כי הם יכולים...

די ברור שכוונת הרשויות להחזיק את הנאשמים במעצר עד תום ההליכים.

ג. "בית מעצר יפתח" - ככל הנראה מתקן כליאה של "חור שחור" במרתפי מטה משטרת ישראל - רח' סלמה
תמונה:  השופט עלאא מסארווה, בית המשפט השלום ת"א.  ניהל דיונים בהארכת מעצרים בדלתיים פתוחות, וגם חשף לציבור את התשובה המפוקפקת של משטרת ישראל, המתעדת את קיום "בית מעצר יפתח", בו מוחזקים אנשים באישור סנ"צ...
______

במהלך הדיונים בבית המשפט השלום ת"א לפני יותר מחודש, לפני השופט עלאא מסארווה התלונן מוטי לייבל, שלאחר מעצרו, במשך כשבועיים, הוחזק לא באבו-כביר, אלא בבידוד מוחלט, במתקן בו נמנע ממנו מגע עם עו"ד, לא הורשה לצאת לחצר, בתאו דלק אור 24 שעות ביממה, שכן בסמוך למטווח בו יורים 24 שעות ביממה והיה רעש של משאיות מעל לראשו.תמונה: לייבל בעת הארכת מעצרו בחודש שעבר, מלווה ב"בלש"  משה נקש ( בתחפושת) ממחלקת הונאות של משטרת ישראל - במקום איש שירות בתי הסוהר כדין...
________

בהמשך התברר מתוך תשובות המשטרה על ידי קצין אג"מ יפו, רפ"ק גליל עמאשה, שהמשטרה מתייחסת למתקן, השוכן כנראה במרתפי מטה משטרת ת"א ברחוב סלמה, כ"בית מעצר יפתח". "בית מעצר יפתח" לא נמצא עד עתה בכל רישום רשמי של מתקני כליאה בישראל...


תמונהדוא"ל ק’ אג"מ יפו  רפ"ק גליל עמאשה, מיום 13 למרץ, 2017, שנרשם בתיק מ"י נ לייבל (59411-02-17) - כתשובת משטרת ישראל לגבי תנאי מעצרו של מוטי לייבל.  "שהה בבית מעצר יפתח לטובת חקירה (עפ"י בקשת היחידה העוצרת לצורך הפרדה) 10 ימים... במעצר יפתח בד"כ לא מלינים עצורים אלא במקרה מיוחדים ובאישור סנ"צ..." 
________
החשש הברור הוא, שזהו מתקן כליאה בלתי רשום: בעשור האחרון התגלה שה-CIA ניהל אוסף מתקנים מסוג זה, המכונים  "בתי כלא של חור שחור" ("BLACK HOLE PRISONS"), ברחבי העולם -  למאסרים בלתי חוקיים ולעינויים.
גם במרכז העיר שיקאגו התגלה בשנת 2015 מתקן כזה, שהתנהל על ידי המשטרה במרכז העיר שיקאגו, וגם בו בוצעו עינויים:

בקשה על פי חוק חופש המידע הוגשה למשטרת ישראל לפני כחודש לגבי הבסיס החוקי לקיומם ולהתנהלותם של "בתי מעצר משטרתיים" בכלל ו"בית מעצר יפתח" בפרט.  הבקשה הועתקה לעו"ד דן יקיר - היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, והגב' אפרת ברגמן-ספיר מהוועד הציבורי נגד עינויים.
עד היום מסרבת משטרת ישראל להנפיק מספר בקשה על פי חוק חופש המידע על בקשה שהוגשה כדין ושולמה עליה אגרת בקשה כדין...  מה הם מסתירים??? ולמה הם חושבים שהם מעל לחוק???
_____
הפרשה כולה מצביעה על מערכת משפט ואכיפת החוק אופיינית למשטרים חשוכים. לא פלא שהמחאה החברתית הולכת ומתמקדת בשחיתות מערכת המשפט - לורי שם טוב, מוטי לייבל, ברק כהן, רפי רותם, האבות הגרושים, נפגעי ההונאות בהוצאה לפועל, תומכי חפותו של רומן זדורוב, ועוד... מערכת המשפט, מצידה, נכנסה לפאניקה נוכח מצב חסר תקדים בתולדות המדינה - ומגיבה במסע נקמנות והפחדה. No comments: