Tuesday, February 21, 2017

2017-02-21 הודעה נשלחה למפקד משטרת פ"ת על מחאה נגד היועמ"ש מנדלבליט במוצ"ש 25 לפברוארהודעה נשלחה למפקד משטרת פ"ת על מחאה נגד היועמ"ש מנדלבליט במוצ"ש 25 לפברואר
כפי שאמר פרופ' דניאל פרידמן בוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת - היועמ"ש אביחי מנדלבליט מנסה לסתום למדינה את הפה, ורואה את עצמו כחוק המדינה. אזרחים מודאגים עומדים על זכותם למחות על השחיתות השלטונית בכל זרועות הממשל, שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט משכפ"ץ.

   
תמונות: היועמ"ש אביחי מנדלבליט, מפקד משטרת פ"ת ברק מרדכי. מנסים לסתום למדינה את הפה.
_____ 

תיאור אירוע המחאה בפייסבוק:
Details

כרגיל, נפגשים בשעה 19:00 בקפה רולדין, קניון גנים, רח' העצמאות.
אין ספק שהמחאה נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט בפ"ת, יזמתו של מני נפתלי נפתלי, צוברת תאוצה!
המחאה נגד השחיתות השלטונית שוללת כל אלימות, פגיעה ברכוש, או ונדליזם. החדשות המפוברקות שמפיצה משטרת פ"ת בתקשורת חסרות כל בסיס. המושחתים מנסים להכפיש אזרחים הדורשים את קיום שלטון החוק.
היועמ"ש אביחי מנדלבליט מעלים עין מעבריינות בכל זרועות השלטון - החל מבנימין ושרה נתניהו, דרך חברי כנסת, וכלה בשופטים, בכירים בפרקליטות ובמשטרה, שעסקו ועוסקים בעבריינות בעליל.
מישהו בכלל עוד זוכר שמנשה ארביב - "ראש האפ. בי. איי. הישראלי" - נתפס בלקיחת שוחד, אבל לא הועמד לדין?
בשלב הנוכחי, כשההתנהלותו של מנדלבליט גוררת מחאה ציבורית, ובצדק, מנדלבליט מנסה לדכא את זכויות האזרח הבסיסיות בעזרת משטרת פ"ת...
כבר בקיץ שעבר העיד שר המשפטים לשעבר, פרופ’ דניאל פרידמן בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת - "לא יכול להיות שהיועץ המשפטי לממשלה יאמר המדינה זה אני. הוא לא יכול לקבוע למדינה מה החוק, לסתום למדינה את הפה, ולא לאפשר לה לומר את דעתה..."
התשובה: סרבנות אזרחית בלתי אלימה!
המכתב למפקד משטרת פ"ת

20 לפברואר, 2017

סנ"צ ברק מרדכי
מפקד תחנת משטרת פתח תקווה, משטרת ישראל
בפקס: 03-6803981, 08-9279590, 09-7473386
בדוא"ל:

הנידון: הודעה על קיום אירוע מחאה נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט ביום 25 לפברואר בפ”ת, ובקשה לקבלת השגותיך (אם בכלל)
אבקש את תשובתך בתוך 48 שעות. הזמן הוא מעיקרו של העניין!
סנ"צ מרדכי הנכבד,
היום הוכרז אירוע מחאה ביום 25 לפברואר, 2017, שבנידון. [1]
במהלך אירוע דומה במוצ"ש שעברה, אמרו אנשי משטרה למשתתפים שזוהי "הפגנה בלתי חוקית" ו"ללא רישיון”. למיטב ידיעתי ועל סמך ייעוץ משפטי, אירוע המחאה שבנידון אינו מחייב כל רישיון. לפיכך, יש לראות באמירות הנ"ל של אנשי המשטרה אמירות שקריות ומטעות.
בבית המשפט, טען בא-כוח התביעה המשטרתית אתמול, שהושגו "הסכמות" עם "פעילים המובילים", הכובלות כביכול את כלל המשתתפים במחאה. [2] גם טענה זאת שקרית ומטעה ככל הידוע לי (בקשה להבהרותיך נשלחה אתמול).
בעיתון מעריב התפרסמה היום ידיעה רצופה בפרטים שקריים אודות התנהלות אנשי המחאה במוצאי שבתות, וכן דווח בה, "החליט בית המשפט השלום פתח תקווה להורות למפגינים", החלטה כללית כזאת לגבי המחאה נגד מנדלבליט אינה קיימת כלל. [3]  קרוב לוודאי שהמידע השקרי והמטעה במעריב מקורו במשטרה או ברשויות אכיפת החוק ג"כ (כמו ידיעה כוזבת דומה במקומון פ"ת של ידיעות) .
לפיכך, על מנת לקיים את זכות המחאה כחוק, [4] על מנת למנוע המשך הפצת מידע בלתי מהימן, ובכדי למנוע הישנות של התנהלות שרירותית, גחמנית ואלימה של המשטרה נגד אזרחים שומרי חוק, הריני חוזר ומבקש את את השגותיך (אם בכלל) לגבי המחאה שבנידון.
בברכה,
דר' יוסף צרניק
Human Rights Alert - NGO
מאהל המחאה ת"א
העתקים: האגודה לזכויות האזרח, פרופדניאל פרידמן, פעילים, תפוצה רחבה
קישורים:
[1] 2017-02-25 As on Every Saturday Night – at the Attorney General’s in Petah-Tikva
כמו כל מוצ"ש - אצל היועמ"ש בפתח-תקווה
[2] 2017-02-19 State of Israel v Zernik (38086-02-17) – hearing protocol //
מדינת ישראל נ צרניק (38086-02-17) – פרוטוקול דיון מים 19 לפברואר, 2017
[3] 2017-02-20   Collaborator AG, Corrupt ones to jail, champagne”: grafitti near Mandeblit’s home_Maariv
 "יועץ משת"פ, מושחתים לכלא, שמפניות": גרפיטי סמוך לביתו של מנדלבליט_מעריב
[4] 2016-06-08 Prof Daniel Friedman: The Attorney General cannot shut the mouths of the entire state, let nobody state their opinions. Committee News, Knesset Constitution, Law, and Justice Committee
פרופ' דניאל פרידמן : היועץ המשפטי לממשלה לא יכול לסתום למדינה את הפה, ולא לאפשר לה לומר את דעתה. חדשות הוועדה, ועדת החוקה חוק ומשפט


No comments: