Thursday, July 6, 2017

2017-06-05 עוד על לורי ומוטי

ולקרוא להם לוחמי צדק בטעות לא רק כי ההשמצות וההכפשות שלהם היו דוחות בצורה בלתי רגילה, אלא כי הם פגעו בין היתר (שוב כמו שחושדת הפרקליטות) גם בקטינים ובנפגעי עבירות (מין). אבל לצד הזעזוע הזה אסור להזניח (כמו שעושה היום כל התקשורת המיינסטרימית) את סיקור הפרשה.
ואי אפשר שלא לתהות, למה אנשים שחשודים בעיקר באלימות בשל פרסומים נשארים במעצר ארבעה חודשים ועוד היד נטויה ואדם כמו אלון קסטיאל נגיד, שחשוד בשורה של עבירות מין ובראשן אונס, יוצא למעצר בית ועוד מנהל הליך גישור עם הפרקליטות.
כי למשל אי אפשר לא לשאול למה עו"ד ברק לייזר, היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט שעל פי החשד הדליף להם חומרים חסויים (והתיק נגדו עוד לא נסגר) חזר לעבודתו הרגישה. ואי אפשר לתהות למה מתכוונים במשרד היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט כשהם אומרים שאישרו לו לחזור בתנאי שלא יצור קשר עם הדוברות ועם עיתונאים וזאת בזמן שבת הזוג שלו כבר שנים עם אילת פילו דוברת בתי המשפט
ואי אפשר למה הפרקליטות יוצאת בשלום ממצב שבו העבירה את חומר החקירה לפרקליטים רק חודשיים וחצי אחרי הגשת כתב האישום שלפני כן לא ראו ולו עמוד אחד מהחשדות נגד החבורה ולכן לא יכלו גם לטעון לחלופות מעצר.
יש עוד הרבה דברים די מדהימים בפרשה הזו, ולא מעט סיפורים שאנחנו חושפים פה לראשונה בפרשה
כנסו לקרוא, בחיאת
עשרות שופטים (בהם שופט בית המשפט העליון), שוטרים, עובדים סוציאליים ועורכי דין היו המטרה להכפשות של לורי שם טוב, מוטי לייבל וצבי זר. עכשיו המערכת שהשלושה ירדו לחייה צריכה לחרוץ…
HA-MAKOM.CO.ILדינה עבט https://www.facebook.com/NehamaPage/videos/1858184751121543/
‎‎די לשחיתות - הדף של נחמה‎ with Yuri polashtzuk and 47 others‎.
ל בכירי המשפט היום בישראל יודעים על זה , ואף אחד לא פותח את הפה, זה חמור מאד.
מוטי לייבל מתלונן לשופט שמחזיקים אותו בתנאים בלתי סבירים, הוא מתלונן לשופט שמחזיקים אותו בתא מבודד, הוא לא ראה עורך דין, לא נותנים לו לצאת מהתא אף פעם, אור דולק 24 שעות ביממה, מטווח ברקע יורה יריות...
העניין הוא שזה מתקן כליאה בלתי חוקי, זה דבר שהוא חמור מעין כמוהו...
השופט צריך להתמודד עם זה ש מוטי לייבל מגיש בקשה והוא צריך להתמודד עם זה, והוא יודע שזה במשפט הבינלאומי נחשב לאחד הדברים המתועבים שקיימים.
Reply
1
July 4 at 5:43pm
Joseph Zernik
2017-07-04 סוף סוף מאמר בתקשורת על פרשת לורי ומוטי...
==============
צל"ש לשרון שפורר, שהעזה לכתוב על הפרשה המכוערת הזאת. כמובן לא בתקשורת הממוסדת, אלא ב"מקום הכי חם בגיהנום", שיש לראות בו כלי תקשורת חשוב של המחאה.

אבל הענייין שלי, כידוע, הוא לא בפרשה עצמה, אלא בשחיתות השופטים, הרשמים ועורכי הדין.
אז בואו נבדוק פסקה קצרה, שהמאמר ב"המקום הכי חם בגיהנום " עובר עליה בחפיף:
"עורכת הדין תבעה את שם טוב ולייבל על הוצאת לשון הרע. משלא הגיעו למשפט חויבו השניים בתשלום משותף של פיצוי בסך כ-800 אלף שקלים."
____
בסיפור השולי הקטן הזה:
א) כתב התביעה וההזמנה לדין מעולם לא הומצאו לנתבעים, בניגוד ליסודות סדר הדין.
ב) לכן, לא הייתה כל תגובה של הנתבעים. על פי לורי, נודע לה על פסק הדין בתיק זה לראשונה מהתקשורת.
ג) פסק הדין, בסך 800,000 ש"ח - היה בסכום גדול יותר מפי 10 מסמכותו בחוק של הרשם אבי כהן לפסוק.
ד) הרשם אבי כהן הנפיק קודם "החלטה מובנית", בה הוא מבקש מעו"ד חווה קליין לכתוב את פסק הדין עבורו, כיוון שהוא רוצה להנפיק את "פסק הדין" במקרה הזה "בפתקית".
ה) עו"ד חווה קלייין כתבה את פסק הדין, ואז הרשם הרמאי אבי כהן שם עליו "פתקית", שמאשרת אותו לכאורה כפסק דין בתיק. (תמונה).
ן) "פסק הדין בפתקית" אינו מופיע לא ברשימת "החלטות בתיק" ולא ברשימת "פסקי דין" בנט-המשפט.
____
והשאלה המתבקשת: מהי המסגרת הדיונית לדון ב"פסק דין" זה של הרשם אבי כהן?
* אם תשאלו כל עורך דין, הוא יגיד להגיש ערעור. אבל ערעור מותר להגיש על פי החוק (הן בישראל והן ברחבי העולם הנאור) רק מהחלטה חתומה ומאושרת כדין (מה שאין פה בכלל).
* לדעתי, לעומת זאת, הדרך הנכונה לטפל ב"פסק הדין" הזה הוא תלונה פלילית במשטרה נגד הרשם הרמאי אבי כהן, והתובעת הרמאית עו"ד חווה קליין על מרמה והפרת אמונים.
ואשמח כמובן לקרוא תגובות של עורכי הדין שקוראים את מה שאני כותב... 
____
בקיצור: המחלה הבסיסית של מדינת ישראל היום היא שחיתות השופטים, הרשמים, ועורכי הדין - מערכת המשפט ואכיפת החוק. מנדלבליט הוא כוכב מרכזי בשחיתות הזאת. ביבי הוא רק סמפטום.
Reply
4
July 4 at 6:59pmEdited
Joseph Zernik
ומה תגובת הכנופיה נגד עיתונאית אמיצה, שרון שפורר, בין היחידות שכותבת על עניינים מסוג זה ? ניסיון השתקה!
_____
כאן -פרסום של האגודה לזכויות האזרח

_____
ביום 29.6.17 פנתה האגודה לזכויות האזרח לבית משפט השלום בהרצליה בבקשה להצטרף כידידת בית המשפט לדיון בתביעת הדיבה של לשכת עורכי הדין נגד העיתונאית שרון שפורר. האגודה מזהירה שמדובר בתביעה משתיקה שפוגעת בחופש הביטוי ומסכנת את העיתונות החוקרת בישראל.
כזכור, לשכת עורכי הדין הגישה תביעת לשון הרע נגד שרון שפורר לאחר שזו פרסמה עליה כתבות ביקורתיות. האגודה לזכויות האזרח טוענת שמדובר בתביעה משתיקה שעלולה לפגוע באורח קשה בחופש הביטוי, בחופש העיתונות ובזכות הציבור לדעת. תביעה משתיקה היא תביעת לשון הרע או איום בתביעה בתגובה לפרסום בעניין ציבורי, שכוונתה או תוצאתה היא השתקה של ביקורת. מעבר לפגיעה במבקר המסוים, תביעה משתיקה גם מרתיעה אחרים מלהשתתף בשיח הציבורי מחשש שייתבעו.
האגודה מפנה לדוח שפרסמה "משתיק קול", אשר סוקר את תופעת התביעות המשתיקות ומראה כיצד היא פוגעת בעיתונאים, בלוגרים, צרכנים ועוד. פערי כוח בין התובע והנתבע גורמים לרבים להתקפל ולחזור בהם מפרסומים ראויים וחשובים כבר בתחילת המשפט ולפעמים אפילו לפני כן - מיד לאחר שהם מקבלים מכתב שמאיים בתביעה.
מימוש חופש הביטוי וחופש העיתונות הופך לנטל כבד כשאיום התביעה מרחף מעל ראשי העיתונאים שחוקרים גוף בעל כוח והשפעה. גם אם התביעה נדחית, הוצאות המשפט לא מפצים את הנתבע על הנזק הכספי, עוגמת הנפש והטרדה שנגרמו לו. כתוצאה מכך, עלול להיווצר אפקט מצנן על תחקירים וביקורת כלפי גופים חזקים דוגמת לשכת עורכי הדין.
עו"ד אבנר פינצ'וק כתב את הבקשה בסיוע ארז וול.

http://www.acri.org.il/he/40597
ת''א 71274-01-17 לשכת עורכי הדין בישראל נ' שרון שפורר בקשה להצטרף לדיון כ''ידידת בית המשפט''. עו''ד: אבנר פינצ'וק לשכת עורכי הדין הגישה תביעת לשון הרע נגד שפורר לאחר שזו פרסמה עליה כתבות ביקורתיות. האגודה לזכויות האזרח פנתה לבית המשפט בבקש
ACRI.ORG.IL
Joseph Zernik
הדבר החמור ביותר בפרשה (למעלה, דינה עבט העלתה סרטון עם נחמה דר בעניין) הוא קיום מתקן כליאה של בור שחור בלב תל-אביב- במרתפי סלמה. שם החזיקו את מוטי לייבל במשך 10 ימים בתנאים שייחשבו בקהילה הבינלאומית כעינויים, במטרה לסחוט הודאה. זאת - כמובן במערכת משפט, שבה הודאה, ולא משנה כיצד נסחטה, בצירוף "דבר מה אחר קל כנוצה" - דייה להרשעה, אפילו ברצח! (ראה עמוס ברנס, ראה רומן זדורוב, ועוד).
Reply
4
July 4 at 6:08pm
Joseph Zernik
"תשובת משטרת ת"א" על תלונות מוטי, שהשופט עלאא מסארווה רשם בתור "החלטה" - עשה שירות ציבורי מהמעלה הראשונה ותיעד את קיום מתקן הכליאה הבלתי חוקי בלב ת"א.
https://www.facebook.com/NehamaPage/photos/p.1858204897786195/1858204897786195/?type=3
ReplyRemove Preview
2
July 4 at 6:13pmEdited
Joseph Zernik
הבלש המחופש משה נקש מלווה את מוטי לייבל ממרתפי סלמה לאולם הדיונים במקום איש שב"ס.
Reply
3
July 4 at 6:14pmEdited
Joseph Zernik
הדבר השני החמור ביותר - ניהול הליכי משפט שאין בינם לבין החוק ולא כלום, ויש לראות בהם הפרה חמורה של זכויות האדם. שכחו את החוק בפרשה הזאת..
Reply
3
July 4 at 6:13pm
Joseph Zernik
ההתנהלות של השופטים לגבי לורי שם-טוב ומוטי לייבל היא הפרה חמורה של הזכות לשימוע הוגן ופומבי, הזכות להליך ראוי, וגם הפרה בוטה של סדרי הדין הפלילי על פי חוקי מדינת ישראל. לורי ומוטי עסקו במחאה נגד שחיתות בתי המשפט לענייני משפחה. והשופטים מתנקמים בהם. החוק בכל העניין הפך לבדיה או בדיחה עצובה.
Reply
3
July 4 at 6:21pm
Joseph Zernik
בתיק הפלילי, התביעה המשטרתית בשיתוף פעולה עם השופט בני שגיא עסקו בהונאה של ממש, והפרה חמורה ביותר של הזכות לשימוע הוגן ופומבי: הם הגישו לתיק בית המשפט כתב אישום אחד, ולא נתנו לנאשמים תחילה כל כתב אישום. במקביל בני שגיא רשם בתיק שהתקיימה "הקראת כתב האישום" - רישום שקרי. אח"כ, מסרו לנאשמים כתב אישום מפוברק, ובני שגיא רשם שהתקיימה "הקראת כתב האישום" בפעם השנייה. אח"כ נחשפה כל הרמאות: כתב האישום בתיק הוא בן 164 עמודים, חתום. כתב האיישום שהעצורים קיבלו היה בלתי חתום, בן 152 עמודים. אז השופט בני שגיא אמר מכס המשפט, שזה שמספר העמודים שונה, לא אומר שהמסמכים שונים... זאת לאחר שהוגשה לו טבלת סיכום של ההבדלים בין שני המסמכים... שופטים רמאים בלי בושה!
Reply
5
July 4 at 6:23pmEdited
Joseph Zernik
כאן - העמוד הראשון של כתב האישום המפוברק שנמסר לנאשמים במעצר.
Reply
3
July 4 at 6:23pm
Joseph Zernik
כאן - העמוד האחרון של כתב האישום המפוברק שנמסר לנאשמים. מס' 152.
Reply
2
July 4 at 6:24pm
Joseph Zernik
כאן - העמוד הראשון של כתב האישום שנרשם בתיק בית המשפט.
Reply
1
July 4 at 6:24pm
Joseph Zernik
כאן- העמוד האחרון של כתב האישום, שנרשם בתיק בית המשפט, מס' 164, עם חתימת שי ניצן כממלא מקום של מנדלבליט...
Reply
1
July 4 at 6:24pm
Joseph Zernik
ולאחר שכל ההונאה הזאת נחשפה , ערכו "הקראת כתב אישום" שלישית.
Reply
1
July 4 at 6:25pm
Joseph Zernik
ובתיקים השונים, השופטים סימנו פרוטוקולים "בדלתיים סגורות", למרות שהתנהלו בדלתיים פתוחות... כדי להפעיל עליהם חיסיון שלא כדין. מרמה שגרתית. אורי שוהם עשה את זה לשוקי משעול בבית המשפט העליון, השופטת אפרת בוסני עשתה את זה לברק כהן בבית המשפט שלום ת"א
Reply
4
July 4 at 6:25pm
Joseph Zernik
המשפטים של פעילי המחאה וחושפי השחיתויות - מצד אחד, והמשפטים של השחיתות השלטונית - מצד שני, מיצרים את הראויות הטובות ביותר לשחיתות בתי המשפט בישראל!
Reply
1
July 4 at 6:26pm
Joseph Zernik
"אי-כשירות ו/או שחיתות בתי המשפט ומקצוע עריכת הדין, ואפליה באכיפת החוק בישראל" - דו"ח הוגש לאו"ם
==========================
29 ליוני, תל-אביב - Human Rights Alert - NGO שלח את ההגשה (כ-3,000 מילה) והתוסף (כ- 350 עמודים) לבדיקה התקופתית של זכויות האדם ב
ישראל, שכותרתם: "אי-כשירות ו/או שחיתות בתי המשפט ומקצוע עריכת הדין, ואפליה באכיפת החוק בישראל". הבדיקה נערכת על ידי מועצת זכויות האדם של האו"ם לגבי כל אומה החברה באו"ם כל ארבע שנים. בדיקת מדינת ישראל ואומות אחרות במושב הנוכחי מתחילה עתה, ובהליך מעורבים משרד החוץ ואומות אחרות. ההליך יסתיים במושב בג'נבה בינואר 2018.
ההגשה של Human Rights Alert - NGO ממוקדת במרמה והפרת אמונים של שופטים ועורכי דין לגבי כתבים חוקיים ומשפטיים, בפרט כתבי בית דין אלקטרוניים, המופקים על ידי מערכות מידע חדשות בלתי תקניות בבתי המשפט, המאפשרות התנהלות זאת. ההגשה והתוסף מעלים חששות של שיתוף פעולה או העלמת עין של מומחים ישראלים למדעי המידע בעלי שם עולמי.
http://inproperinla.blogspot.co.il/2017/06/2017-06-29.html
"אי-כשירות ו/או שחיתות בתי המשפט ומקצוע עריכת הדין, ואפליה…
INPROPERINLA.BLOGSPOT.COM
Joseph Zernik
בדו"ח בן יותר מ- 350 עמודים, שהוגש בשבוע שעבר לבדיקה התקופתית של זכויות האדם בישראל, יש שלל מסמכים המדגימים את זה, החל במשפטים של רפי רותם, וכלה בפרשת הולילנד... וגם תיקים קודמים של לורי ומוטי.
================
ההגשה והתוסף מציגים סדרה ארוכה של מקרי בו
חן כראיות להפרות חמורות של זכויות האדם על ידי מערכת המשפט עצמה. המקרה של אזרח אוקראינה רומן זדורוב, המוחזק במאסר בישראל, לאחר הרשעה לכאורה, אך ללא כתבי הכרעת דין וגזר דין עשויים כדין, וללא פקודת מאסר (הנדרשת בחוק לקבלת נידון למאסר) כלל, הוא כנראה המקרה החמור ביותר בין המקרים בהגשה ובתוסף.

ההגשה מסיקה, שהראיות מצביעות על הפרות שיטתיות של זכויות האדם, אמנות וחוקי המדינה על ידי רשויות המשפט בישראל. למסקנות אלה השלכות חמורות לגבי כלל ההיבטים של חברה אזרחית מתוקנת בישראל:
1. תקפותו ויושרתו של כל מסמך חוקי ושיפוטי מישראל מוטלת בספק למיטב. בתי המשפט בישראל אינם יכולים להיחשב עוד כשירים כבתי משפט שבכתב. יש לראות את ישראל כמפירה את כל זכויות האדם, שלגביהן בתי משפט כשירים הם תנאי מוקדם. יש לראות את ישראל כמפירה את האמנה הבינלאומית לזכויות אזרחיות ומדיניות, ואת אמנת האג – האפוסטיל. 
2.יש לראות את התנאים, שנוצרו בבתי המשפט בישראל, כמשבר חוקתי באומה ללא חוקה. יש לראות את “המהפכה החוקתית" לכאורה כתעלול יחצנות של אותן הדמויות, שהיו מרכזיות לערעור יושרת בתי המשפט. 
3. מוקדי כוח של קבוצות משפט, ביטחון והון, הנהנות מהמצב הקיים, יסכלו ככל הנראה כל נסיון לתיקון המצב בעתיד הנראה לעין. התנאים שנוצרו בישראל הם בבחינת אבדן החוזה החברתי. לכל נסיון תיקון יידרש חינוך יסודי של הציבור הרחב ומאבק ציבורי כביר ונחוש.

ההגשה ממליצה, שמוקד המאמצים צריך להיות תיקון ישרת בתי המשפט ומקצוע עריכת הדין:
1. מומחים ישראלים למדעי המידע ולמשפט, הפועלים מתוך דין וחשבון לציבור הרחב, צריכים לשאת בתפקיד מרכזי בתיקון מערכות המידע הממשלתיות בכל זרועות הממשל, בראש ובראשונה בבתי המשפט ובתי הסוהר. הכרחי ליישם כדין את חוק החתימה האלקטרונית על כתבים אלקטרוניים ממשלתיים בכלל, ועל כתבים שיפוטיים בפרט. אסור להתיר לבתי המשפט לפתח את מערכות המידע שלהם עצמם (הפרדת רשויות), ויש להפוך מערכות אלה לשקיפות ככל הניתן (פובמיות החוק). על מומחים למדעי המידע לקבל על עצמם חובה בתפקיד מרכזי בשמירת חברה אזרחית מתוקנת וזכויות האדם בימינו. על פעילי זכויות אדם ופעילי רשת לפקח בקפדנות על מערכות אלה באופן שוטף. ישראל מספקת דוגמה ייחודית לסיכונים הטמונים בהטמעת מערכות מידע ממשלתיות חסרות חוק. 
2. יש לאכוף בתוקף את מלוא חומרת הדין על מרמה והפרת אמונים בהתנהלות חוץ-שיפוטית של שופטים, כגון הנפקת כתבי בית דין משובשים, וכן על עורכי דין בשירות המדינה, בפרט על הפרקליטות. יש לבצע תיקון יסודי של הנהלת בתי המשפט ושל המזכירויות כתנאי מוקדם לתיקון יושרת בתי המשפט. בסופו של דבר ייתכן שיימצא צורך להקים וועדת אמת ופיוס על מערכת המשפט עצמה. 
3. התנהלות ועדת הבחירות המרכזית בראשות שופטי בית המשפט העליון כרוכה באי-כשירות או גרוע מכך. יש לבצע תיקון יסודי של הוועדה. עד לתיקון יושרת הוועדה מן הראוי להימנע משימוש במערכות המידע הקיימות היום. מן הראוי להזמין משקיפים בינלאומיים לבחירות הכלליות.
שלש הגשות של HRA-NGO נכללו עד היום בדוחות של מועצת זכויות האדם של האו"ם, עם ההערות שלהן:
* על ארה"ב (2010) : “שחיתות בתי המשפט ומקצוע עריכת הדין, ואפליה באכיפת החוק בקליפורניה". 
* על ישראל (2013) : “חוסר יושרה במערכות הכתבים האלקטרוניים של בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי הדין למוחזקי משמורת בישראל". 
* על ארה"ב (2015) : “Human Rights Alert ממליץ על תיקון יושרת מערכות המידע האלקטרוניות של בתי המשפט הפדרליים תחת סמכותו של הקונגרס".

שלש הגשות אלה של HRA-NGO הן כנראה הדוחות הראשונים אי פעם על זכויות האדם,הממוקדים על ניתוח מערכות מחשוב ממשלתי והשלכותיהן על זכויות האדם.

https://www.scribd.com/document/351709301
Another Fillable PDF
SCRIBD.COM
ReplyRemove Preview
4

No comments: