Saturday, December 23, 2017

2017-12-23 הבנקאים השודדים ושחיתות מערכת המשפט...

2017-12-23 הבנקאים השודדים ושחיתות מערכת המשפט...
===
קראו בפוסט: http://inproperinla.blogspot.com/2017/12/2017-12-23.html
ב-2013 היו בבנקים הישראליים כ-2,000 חשבונות "ממוספרים", ללא ציון שם הבעלים או תחת שם בדוי - לעומת 5,300 ב-2008
THEMARKER.COM
____
היום בדה מרקר -  אחד הנושאים החביבים עלי: בקונגרס העולמי לקרימינולוגיה בשנת 2012 ביפן, הרציתי על הקשר בין העבריינות בבנקים לבין שחיתות בתי המשפט הפדרליים בארה"ב. נושא הקונגרס היה: "הרקע הקרימינולוגי של המשבר הבנקאי". התובע הכללי של ארה"ב אריק הולדר העיד בסנאט, שלא מגישים תביעות פליליות נגד הבנקאים כי הבנקים: "גדולים מכדי לקרוס, גדולים מכדי להיאסר".
הרומן בין השופטים לבנקאים מוכר כבר מאות שנים - אומרים שהוא בגלל העיניים היפות של הבנקאים....
לגבי ישראל:
^ בדומה לעמיתו בארה"ב, יהודה ויינשטיין הסביר לאחרונה שהחליט לסגור את התיקים הפליליים לראשי בנק לאומי בהתייעצות עם נגידת בנק ישראל קרנית פלוג - כדי לשמור על יציבות הבנקים...
^ לדעת רבים, אחד הסודות היותר גדולים של הבנקים בישראל הוא אופן הטיפול בכסף השחור, בהקף של מספר מליארד ש"ח לשנה (!), שנוצר מההונאות והשוד של החייבים על ידי הבנקים בהוצאה לפועל, בשיתוף פעולה עם עורכי דין והרשמים. התופעות הבסיסיות תועדו אפילו בדו"ח מבקר המדינה! מדובר על כספים שעורכי דין סוחטים כגביה כביכול בשם הבנקים מהקורבנות (בסיוע פעיל של רשמי הוצאה לפועל), אבל לעולם אינם נרשמים לזכות החייבים. לאן נעלם הכסף הזה? סביר שיש מספר נהנים, הכוללים את משתפי הפעולה בשוד - עורכי הדין, הרשמים, ומנהלי הבנקים...
^ מערכת החוק והמשפט המושחתת משתפת פעולה: המשטרה מסרבת בעקשנות לקבל תלונות פליליות של החייבים הנשדדים, היועמ"ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן כנ"ל כמובן... ושרת המשפטים - שלשכות ההוצאה לפועל הן תחת סמכותה - מסרבת לעשות דבר בעניין.
^ יש לזכור שהרומן בין הבנקאים למערכת המשפט אינו נעצר בהוצאה לפועל. פרשת ברק כהן הדגימה איך כל המערכת עומדת לרשות הבנקאים - החל מהשופטים שהוציאו צווי מניעה ש"הגדירו מחדש את גבולות חופש הביטוי בישראל", ועד לפרקליטות שהגישה כתבי אישום על "קשירת קשר".
נ.ב. זה די מוזר איך עיתון עסקים בשם "דה מרקר" הפך בשנים האחרונות לעיתון החברתי, חושף השחיתויות...
קטעים משיח בנושא עם עו"ד סיגלית קסלר - דוברת ידועה של המחאה בפ"ת ורוטשילד על הפוסט הזה:
Sigalit
נו באמת. בגלל שלא מקפידים על חתימות אלקטרוניות נהיה כאן מצב של אכול וגנוב לפי יכולתך?
Sigalit
זרניק. השוד של העניים בהוצאה לפועל מתאפשר בגלל החקיקה. והכנסת חוקקה והשר התקין תקנות
Sigalit
אני אישית לא נתקלתי בשופטים מושחתים. רק בטיפשים
Joseph Zernik
סיגלית: את יוצאת יותר אלדד יניב מאלדד יניב... 
אני כותב על שחיתות מערכת המשפט - שוד של כמה מיליארדים ש"ח בשנה של העניים בהוצאה לפועל - שחיתות שהיא שיתוף פעולה של עורכי הדין, הרשמים, השופטים, היוע"ש, פרקליט המדינה ושרת המשפטים. ואז את עונה שזה "חתימות אלקטרוניות"??? ניסיון בזוי לשנות נושא ולטייח את העניין המרכזי של שחיתות מערכת המשפט במצב במדינת ישראל.
סיגלית, אבל בתור אחת שמציגה את עצמה כפעילת מחאה, ואחת שיש לה השכלה משפטית, את חייבת לפחות לקרוא את דו"ח מבקר המדינה על הוצאה לפועל.
להתעלם מהשחיתות - בכל מקום שהיא נוגעת ישירות לרשמים, שופטים ועורכי דין - זה לא נראה טוב לאחת שרוצה להציג את עצמה כפעילת מחאה חברתית נגד השחיתות השלטונית.
 
Joseph Zernik
סיגלית, אבל בתור אחת שמציגה את עצמה כפעילת מחאה, ואחת שיש לה השכלה משפטית, את חייבת לפחות לקרוא את דו"ח מבקר המדינה על הוצאה לפועל.
להתעלם מהשחיתות - בכל מקום שהיא נוגעת ישירות לרשמים, שופטים ועורכי דין - זה לא נראה טוב לאחת שרוצה להציג את עצמה כפעילת מחאה חברתית נגד השחיתות השלטוניית.
95% אחוז מהחייבים אינם מיוצגים. 95% מבעלי החוב (בנקים, תאגידים וכו' בד"כ) מיוצגים... זה רק הפתיחה.
ההונאות שם הם ברמה בזיונית לחלוטין. שחיתות בלי בושה בכלל. כי למסכנים שם אין בכלל פה. שקופים.
 
Sigalit
לא מסוגלת. אני לא צריכה לקרוא כדי לדעת שרע מאוד אני מרגישה את זה . אגב. הגביה דרך הגובים המקצועיים של הפשע יותר רחמנית . שם לפחות אתה יכול לדבר עם מישהו. לפעמים מוותרים לך אם אתה באמת מסכן. או פורסים להמון תשלומים. הבנק הוא לא אדם עם רגשות. גם מערכת הגבייה מכנית לחלוטין.
 
Joseph Zernik
את עדיין בכלל לא בעניין. מבקר המדינה מתעד שהם גובים במשך שנים חובות שלא קיימים בכלל. שהם גונבים לאנשים את הדירות. שהם לא רושמים את הגבייה. פשע מאורגן... אני לא מדבר על רחמנות. אני מדבר על פשע מאורגן של בנקים, עורכי דין, רשמים ושופטים!  בחסות משטרת ישראל, פרקליט המדינה, היועמ"ש ושרת המשפטים.
אפילו אצלנו, בקבוצה הקטנה של אלה שהתחילו מול היועמ"ש יש כאלה שעברו דרך המסחטה העבריינית הזאת...
סיגלית, גם בעניין הצוללות היית מסרבת לקרוא את העובדות, ומסתפקת ברגשות שלך? מדובר פה בשוד ענק שנמשך שנים, תועד בפירוט על ידי מבקר המדינה, ומערכת המשפט ואכיפת החוק מסרבת לעשות דבר להפסיק אותו!

No comments: