Tuesday, January 24, 2017

2017-01-25 סנ"צ ברק מרדכי מתבקש שוב להבהיר את פעולות משטרת פ"ת נגד מפגינים נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט

 סנ"צ ברק מרדכי מתבקש שוב להבהיר את פעולות משטרת פ"ת נגד מפגינים נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט

הודעה חוזרת נשלחה הבוקר לסנ"צ מרדכי - מפקד משטרת פתח-תקווה, לאחר שלא השיב עד היום על פנייה קודמת, שהודיעה לו על הכוונה להופיע במוצ"ש ברח' אליעזר רואי בפ"ת. הפנייה גם חזרה  וביקשה הסברים להתנהלות שרירותית, גחמנית ואלימה של המשטרה נגד אזרחים שומרי חוק במקום בשבועות הקודמים. 
בינתיים נפתח דף אירוע חדש ליום 28 לינואר - "כמו כל מוצ"ש אצל היועמ"ש בפתח-תקווה" - בכוונה להמשיך ולממש זכויות אזרחיות בסיסיות מתוך סרבנות אזרחית בלתי אלימה.
התנהלות משטרת פתח-תקווה לגבי הפגנות נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט זכתה להתעניינות ציבורית נרחבת, עקב טיבעה יוצא הדופן, וחשיבותה לגבי הזכויות האזרחיות הבסיסיות במדינת ישראל.  
יתרה מכך, עניין זה הוא בעל חשיבות יתרה, שכן עוד קודם לכן העיד שר המשפטים לשעבר, פרופ’ דניאל פרידמן בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, "לא יכול להיות שהיועץ המשפטי לממשלה יאמר המדינה זה אני. הוא לא יכול לקבוע למדינה מה החוק, לסתום למדינה את הפה, ולא לאפשר לה לומר את דעתה..."
זכויות היסוד ומהות המשטר בישראל אינם מובטחים על ידי איש - מלבד נחישות הציבור!
 קראו את הפוסט השלם: http://inproperinla.blogspot.co.il/2017/01/2017-01-25.html

לדף האירוע: כמו כל מוצ"ש - אצל היועמ"ש בפתח-תקווה 
https://www.facebook.com/events/1828546954026718/

תמונות: מפגינים מול ביתו של אביחי מנדלבליט בפ"ת, סנ"צ ברק מרדכי - מפקד תחנת משטרת ישראל, פתח-תקווה; היועמ"ש אביחי מנדלבליט מפעיל את המשטרה למנוע הפגנות נגדו

____


מאהל המחאה ת"א, 25 לינואר - הודעה חוזרת נשלחה הבוקר לסנ"צ ברק מרדכי, מפקד תחנת משטרת פתח-תקווה, לגבי הופעת פעילים ברחוב אליעזר רואי בעיר במוצ"ש הקרוב, 28 לינואר, 2017.  

סנ"צ ברק מרדכי לא ענה עד היום על הודעה קודמת, שנשלחה אליו ביום א', 22 לינואר.  ההודעה הקודמת, וכמותה ההודעה מהיום, גם ביקשה הסברים לאלימות המשטרה נגד מני נפתלי ואחרים, להגבלת גישת הציבור לרח' אליעזר רואי, ולמניעת כל הפגנה נגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט במקום בשבועות קודמים.

הפעולות מול ביתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט החלו במחאה על התנהלותוו בעניין חקירות פליליות ואכיפת החוק נגד בכירים בזרועות השלטון השונות.  קרוב לוודאי שהתנהלות המשטרה  והאלימות נגד המפגינים נובעות מהוראות ישירות של היועמ"ש אביחי מנלדבליט עצמו.  לכן, המצב שנוצר מצביע על בעייתיות חמורה הרבה יותר בהתנהלותו של היועמ"ש - חוסר הבנה בסיסי של מהות שלטון החוק וזכויות האזרח.  

כניעה להתנהלות שרירותית, גחמנית ואלימה של המשטרה תחת הנחיות של היועמ"ש אביחי מנדלבליט היא ויתור על זכויות יסוד.  כניעה וויתור על זכויות אלה גם מגדירה מחדש את מהות המשטר בישראל.  זכויות היסוד אינן מובטחות על ידי דבר ועל ידי איש, פרט למנחישות הציבור לממש אותן!

בינתיים נפתח דף אירוע חדש בפייסבוק:  כמו כל מוצ"ש - אצל היועמ"ש בפתח-תקווה - מתוך דגש על מימוש זכויות היסוד, סרבנות אזרחית בלתי אלימה, ואי כניעה לשרירות הרשויות:

היועמ"ש אביחי מנדלבליט מעלים עין מעבריינות בכל זרועות המשטר - החל מבניימין ושרה נתניהו, דרך חברי כנסת, וכלה בשופטים, בכירים בפרקליטות ובמשטרה, שעסקו ועוסקים בעבריינות בעליל. מישהו בכלל עוד זוכר שמנשה ארביב - "ראש ה-FBI הישראלי" - נתפס בלקיחת שוחד, אבל לא הועמד לדין? בשלב הנוכחי, כשההתנהלותו של מנדלבליט גוררת מחאה ציבורית, ובצדק, מנדלבליט מנסה לדכא את זכויות האזרח הבסיסיות בעזרת משטרת פ"ת... כבר בקיץ שעבר העיד שר המשפטים לשעבר, פרופ’ דניאל פרידמן בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת - "לא יכול להיות שהיועץ המשפטי לממשלה יאמר המדינה זה אני. הוא לא יכול לקבוע למדינה מה החוק, לסתום למדינה את הפה, ולא לאפשר לה לומר את דעתה..." התשובה: סרבנות אזרחית בלתי אלימה! מרטין לותר קינג נתן תשובה ברורה למצב דומה בארה"ב בשנות ה-60 של המאה שעברה: למלא את תאי המעצר!


להלן הבקשה החוזרת שנשלחה היום במלואה:  


25 לינואר, 2017

סנ"צ ברק מרדכי
מפקד תחנת משטרת פתח תקווה, משטרת ישראל
שטמפפר 53, פתח תקוה
בפקס: 03-6803981, 08-9279590, 09-7473386
בדוא"ל

הנידון: הודעה ובקשה להבהרה לגבי פעולות משטרת פתח-תקווה והוראות היועמ"ש לגבי הפגנות נגד היועמ"ש בפתח-תקווה
אבקש את תשובתך ללא שיהוי נוסף. הזמן הוא מעיקרו של העניין!

סנ"צ מרדכי הנכבד,
ביום 22 לינואר, 2017, שלחתי לך את ההודעה והבקשה שבנידון. ההודעה נוגעת לכוונתי להגיע לרח’ אליעזר רואי במוצאי שבת 28 לינואר, 2017, בסביבות השעה 19:00 מתוך כוונה לשיר ברחוב, לבדי, או בלוויית אחרים.
לנוכח לוח הזמנים, ביקשתי את תשובתך בתוך 48 שעות. כל תשובה לא התקבלה ממך עד היום.
מתוך כוונה למנוע הישנות של התנהלות שרירותית, גחמנית ואלימה של המשטרה נגד אזרחים שומרי חוק, הריני חוזר ומבקש את תשובתך ללא שיהוי נוסף.
בברכה,

דר' יוסף צרניק
Human Rights Alert - NGO
מאהל המחאה ת"א

העתקים: האגודה לזכויות האזרח, פרופ’ דניאל פרידמן, פעילים, תפוצה רחבה

קישורים:
[1] 2016-06-08 פרופ' דניאל פרידמן : היועץ המשפטי לממשלה לא יכול לסתום למדינה את הפה, ולא לאפשר לה לומר את דעתה. חדשות הוועדה, ועדת החוקה חוק ומשפט2017-01-24 מוצ"ש אצל היועמ"ש - אירוע נפתח, ובמקביל ידיעה על הפגנת נגד של פעילי ליכוד...

בינתיים אין תשובה ממשטרת פ"ת.  אני פתחתי "דף אירוע" - התיאור להלן.  במקביל, נמסר שעו"ד רמי גרינברג, יו"ר תא הליכוד בפתח תקוה, מארגן הפגנת נגד באותו מקום באותה שעה - התיאור להלן.  קרוב לוודאי שהפגנה של גרינברג מתואמת עם רשויות המשטר. לכן, נראה לי שהם למעשה ויתרו על מניעת גישת הציבור לרחוב, ובכך למעשה כבר ניצחנו!

Image may contain: one or more people, crowd, outdoor and text
 
אז מה עושים כשמנדלבליט מנסה לסתום למדינה את הפה? נמלא את תאי המעצר!
====================
במצב דומה, מרטין לותר בארה"ב בשנות ה-60 של המאה שעברה, נתן תשובה ברורה: למלא את תאי המעצר!
כמובן, שבזבוז הזמן הכרוך בכך יותר קשה לאנשים עובדים, ולכן אני מבקש להזמין במיוחד את נשות ואנשי גיל הזהב.
זאת ההזמנות שלכם ושלכן לתרומה ייחודית לשמירה על זכויותינו הבסיסיות!
 בתמונה: מרטין לותר באחד מהמעצרים.
Image may contain: 1 person, text
 
אז מה קורה כש"מעוכבים" ו/או "נעצרים"??? סרבנות אזרחית במיטבה!
=================
מניסיוני האישי - התהליך נמשך בערך משעה 20:00 עד שעה 1:30 בבוקר:
א. בשום פנים ואופן לא נגררים לכל פרובוקציה ולכל אלימות!
ב. שוטרים (ימ"מ, יס"מ - לא מבדיל ביחידות) הופיעו ולקחו אותי בניידת לתחנת המשטרה. לא מתווכחים, לא מתנגדים, לא דוחפים, לא נגררים לשום דבר שאפילו יכול להתפרש כאלימות.
ג.. בתחנה הם מורחים את הזמן.
ד. אחרי שעה או שעתיים, נלקחים ל"חקירה". אני לא אמרתי דבר בחקירה, רק הסתכלתי על הקיר ממולי, גם לא חתמתי על דבר.
ה. אח"כ המשיכו להחזיק אותי כ"עצור" עוד מספר שעות.
ו. כל 30 דקות בערך, הופיע איש משטרה, דרגות שונות, החל מזוטרים ועד לבכירים. הם חזרו והציעו לי "עסקה" - שאני אחתום מרצוני על "צו הרחקה". הסברתי להם בעדינות שאין להתנהלות שלהם כל בסיס בחוק, ושאין בכוונתי לחתום על שום דבר. הם ניסו לאיים עלי שיחזיקו אותי עד הבוקר, שיביאו אותי לפני שופט להוצאת "צו הרחקה". על פי עצת עו"ד דניאל חקלאי, הצעתי להם לחתום על דבר אחד בלבד: "שמעולם לא הייתה לי כל כוונה לפגוע באיש, ולעולם לא תהיה לי כל כוונה לפגוע באיש." הם כמובן לא היו מעוניינים בחתימה על מסמך כזה...
ז. בסוף, נמאס להם ונתנו לי ללכת ובזה נגמר הסיפור.
על פי ייעוץ עם עו"ד דניאל חקלאי, לא היה כל בסיס בחוק לכל ההתנהלות שלהם נגדי.
 העניין פה הוא כבר הרבה מעבר להתנהלותו של מנדלבליט לגבי העבריינים האמיתיים. העניין עכשיו הוא שהוא מנסה "לסתום למדינה את הפה", כפי שהעיד שר המשפטים לשעבר, פרופ דניאל פרידמן.
Image may contain: 1 person, text
 
LikeShow more reactions
Comment
 
הפגנת נגד