Wednesday, March 8, 2017

2017-03-08 נכלולי מערכת המשפט: מפברקים את התביעה הפלילית נגד "ראש אף. בי. איי. הישראלי" ניצב בדימוס מנשה ארביב?

נכלולי מערכת המשפט: מפברקים את התביעה הפלילית נגד "ראש אף. בי. איי. הישראלי" ניצב בדימוס מנשה ארביב?
ניסיונות חוזרים לוודא את ההודעה לתקשורת של דוברות משרד המשפטים מיום א', לגבי הגשת "כתב אישום" נגד מנשה ארביב מעלים חששות כבדים לפברוק התביעה הפלילית באחת מפרשיות השחיתות החמורות בתולדות מדינת ישראל. ברור גם ששי ניצן ואביחי מנדלבליט מעורבים בעניין אישית. ההונאות חוזרות על עצמן שוב ושוב - פרסום כתבי בית דין מפוברקים  - כתבי בית דין למראית עין.  התנהלות מסוג זה מוכרת ברחבי העולם כעבריינות טיפוסית של בתי משפט מושחתים.  אולם כפי שתועד בפרשת "הפרוטוקולים המפוברקים" של השופטת ורדה אלשייך, השופטים בישראל אינם רואים בהתנהלות זאת עבריינות, אלא פרסום "טיוטות".  הודעת משרד המשפטים דווחה בתקשורת מקיר אל קיר. אף אחד מהכתבים המשפטיים המנוסים לא שם לב לפברוקים בעניין זה?  מערכת המשפט ואכיפת החוק היא קדקוד השחיתות במדינת ישראל היום! והתקשורת משתפת פעולה עם השופטים...

תמונה 1: חששות כבדים שהפרקליטות ובתי המשפט ממשיכים לקדם את מורשת אפרים ברכה זצ"ל...
_______
מאהל המחאה ת"א, 08 למרץ - בקשה חוזרת נשלחה היום לדוברות משרד המשפטים, בניסיון להבהיר את אמיתות ההודעה לתקשורת מיום א', לגבי הגשת "כתב אישום" נגד מנשה ארביב  - "ראש אף. בי. איי. הישראלי" - המשך פרשת יאשיהו פינטו ואפרים ברכה.

הודעה לתקשורת של דוברות משרד המשפטים
ההודעה לקשורת של דוברות משרד המשפטים הייתה חסרת אמינות מתחילתה.

מאת: 
Dover Mail <DoverMail@justice.gov.il>
תאריך: 5 במרץ 2017 בשעה 11:36
נושא: כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב
אל:
cid:image001.png@01D28071.5C61F8B0

‏ ‏ז' באדר תשע"ז
‏5 במארס 2017
שלום רב,

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב, לשעבר ראש לה"ב 433 במשטרת ישראל, הנאשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים ואי-מילוי חובה רשמית. כתב האישום נגד ארביב, ששימש גם כנציג משטרת ישראל בארה"ב וכסגן מפקד מחוז ת"א, הוגש באישור פרקליט המדינה, שי ניצן, לאחר שדחה את טענותיו בשימוע שנערך לו.

תמונה 2: הודעה לתקשורת ביום א' השבוע, על הגשת "כתב אישום" כביכול נגד מנשה ארביב.
_____
לנוכח חומרת העניין ועל פי הנמר בהודעה עצמה, ברור שההודעה בעניין זה, והמסמך שפורסם על ידי הדוברות נבעו מעניין בו היו שי ניצן ואביחי מנדלבליט מעורבים באופן אישי. 

תמונה 3: מסמך "כתב אישום" כביכול, שפורסם על ידי דוברות משרד המשפטים - מסמך וורד, ללא מספר תיק, בלתי חתום, ללא חותמת "התקבל/נבדק" של בית המשפט.  השופטים רוצים לקרוא למסמכים מסוג זה "טיוטה", אבל פרסום מסמכים מסוג זה על ידי הרשויות ידוע כפרסום כתבי בית דין למראית עין - הונאה ידועה ברחבי העולם מזה מאות שנים.
_____
הודעת משרד המשפטים נחזתה מראשיתה כפברוק, שכן מסמך "כתב האישום" שפורסם לתקשורת היה מסמך וורד בלתי חתום, ללא מספר תיק, וללא חותמת "התקבל/נבדק" של מזכירות בית המשפט.  כפי שהבהירה פרשת "הפרוטוקולים המפוברקים" של השופטת ורדה אלשייך, שופטים ועורכי דין בישראל אינם רואים פרסום כתבי בית דין משובשים וחסרי תוקף כהתנהלות פלילית.  לעומת זאת, ברחבי העולם מוכרת תופעה זאת - פרסום כתבי בית דין למראית עין, וניהול הליכי משפט למראית עין, כהתנהלות עבריינית בעליל, טיפוסית לבתי משפט מושחתים.

ניסיונות כושלים לוודא את המידע שפרסמה דוברות משרד המשפטים

בתגובה על בקשה לקבלת מספר התיק החסר על המסמך, מסרה דוברות משרד המשפטים תחילה את מספר התיק - 1475-03-17.
לאחר שהתברר שמספר תיק זה שגוי, תקנה דוברות משרד המשפטים את עצמה, ומסרה את מספר התיק  -  14175-03-17.

 תמונה 4צילום מסך של ניסיון לעיין בתיק 14175-03-17 במערכת נט-המשפט. התיק חסום לגישת הציבור, כביכול חסוי.  איסור פרסום או חיסיון על תיק זה אינם עולים בקנה אחד עם פרסום "כתב אישום" על ידי משרד המשפטים בתיק זה.
_____

אולם גם מספר התיק המתוקן שמסרה דוברות משרד המשפטים אינו סביר.  תיק זה חסום לגישת הציבור, כביכול תחת צו איסור פרסום, בשעה שהדוברות פרסמה כביכול "כתב האישום" מתיק זה.
בנוסף, מסרה הבוקר נציגת בתי המשפט שתיק מדינת ישראל נ ארביב (14175-03-17) הוא מספר תיק שגוי.
התקשורת, מצידה, פרסמה את הודעת דוברות משרד המשפטים ללא כל בדיקה. אין זה המקרה הראשון מסוגו. התקשורת מפרסמת גם את הודעות דוברות הנהלת בתי המשפט ללא כל בדיקה. בשני המקרים, הניסיון מראה שהדוברים מוסרים לתקשורת מידע מסולף באופן שגרתי.
בקיצור: מערכת המשפט ואכיפת החוק אינה מסוגלת להתמודד עם שחיתותה עצמה ועוסקת בפברוק התביעות הפליליות בפרשיות הנוגעות לשחיתות מערכת המשפט ואכיפת החוק בפרט, ולשחיתות השלטונית בכלל.  
בית המשפט העליון הצהיר בפס"ד בג"ץ האגודה לזכויות האזרח שזכות העיון היא "עקרון יסוד בכל משטר דמוקרטי... חוקתי, על חוקי..." אכן, אין כל ספק שהמצב שהתגלה בתיק מדינת ישראל נ מנשה ארביב אינו תואם מערכת משפט ואכיפת החוק של משטר אזרחי מתוקן.

להלן הפנייה החוזרת לדוברות משרד המשפטים היום בעניין התביעה מדינת ישראל נגד מנשה ארביב.

08 למרץ, 2017

אפרת אורן, דוברת מחוז ירושלים
משרד  המשפטים
בדוא"ל:

הנידון:  מדינת ישראל נ מנשה ארביב – בקשה חוזרת להבהרה לגבי מספר התיק, לגבי קיומו של צו איסור פרסום כביכול, ולהעתק כתב אישום אמתי (אותנטי)
אודה על תשובתך ללא שיהוי, הזמן הוא מעיקרו של העניין!
גב' אורן הנכבדה,
רוב תודות על תשובותיך המהירות  על פניותי הראשונות לאחר ההודעה לתקשורת בראשית שבוע זה מטעם משרדך על הגשת כתב אישום בתיק מדינת ישראל נ מנשה ארביב.  פניותי ניסו לברר את מספר התיק, שכן מסמך "כתב האישום" שפורסם היה "טיוטה" בלתי חתומה, ללא מספר תיק, וללא חותמת "התקבל/נרשם" של מזכירות בית המשפט.
תשובתך הראשונה מסרה שמספר התיק  ת"פ 1475-03-17 .
לאחר שנמצא שמספר תיק זה היה שגוי, מסרת: "סליחה, תיקון: ת"פ 14175-03-17".
מכתבי מאמש  (07 למרץ, 2017) (העתקו להלן) מעלה תהיות גם לגבי מספר התיק המתוקן - 14175-03-17 - שכן הגישה אליו חסומה, כביכול תחת חסיון או צו איסור פרסום, בשעה שמשרדך פרסם "כתב אישום" מתיק זה.
בנוסף, מתוך כוונה לברר את המצב הבלתי מוסבר בתיק 14175-03-17, שלחתי אמש בפקס למזכירות בית המשפט השלום ראשון לציון, "בקשה לעיון בתיק בית משפט". עיקרה - ניסיון לברר האם קיים צו איסור פרסום או כל כתב אחר שהוא הבסיס החוקי למניעת גישת הציבור לתיק זה בנט-המשפט. הבוקר ניסיתי לברר אם הבקשה לעיון בתיק מדינת ישראל נ מנשה ארביב  (14175-03-17) נרשמה. בתגובה כתבה נציגת בתי המשפט: "טעות במס' תיק" (העתק הצ'ט להלן).
לפיכך, אודה אם תוכלי לוודא שוב מהו מספר התיק מ"י נ מנשה ארביב, שבו הוגש "כתב האישום" שפורסם השבוע על ידי דוברות משרד המשפטים.
אם מספר התיק הוא אכן 14175-03-17, אודה אם תוכלי להשיב על מכתבי מאמש (העתקו להלן), בנידון: בקשה לקבלת העתק כתב האישום האמתי (אותנטי), והבהרות לגבי צו איסור פרסום כביכול בתיק זה.

בברכה,
דר' יוסף צרניק
Human Rights Alert - NGO
מאהל המחאה ת"א
העתקים: האגודה לזכויות האזרח, פעילים, תפוצה רחבה

1) 08 למרץ, 2017: אונליין צ'ט עם נציגת בתי המשפט בניסיון לברר רישום בקשת עיון בתיק מ"י נגד ארביב (14175-03-17), בית המשפט השלום ראשון לציון.

ענת :
שלום יוסף צרניק ותודה שפנית אלינו, כיצד אוכל לסייע לך? לידיעתך , המידע ניתן כשירות לציבור ולא יכול לשמש כעילה לתביעה כלשהי. אין במידע שיימסר בשיחה זו כדי להוות תחליף להחלטה/נתונים הנמצאים בתיק בית המשפט. יש לעיין גם בהחלטה המלאה. בכל מקום בו קיימת סתירה במידע זה לבין הקיים בתיק בית המשפט, הרשום בתיק בית המשפט הוא הקובע .
11:19:08
יוסף צרניק : 
יוסף צרניק, ת"ז XXXX. בית המשפט השלום ראשון, מ"י נגד ארביב 14175-03-17. אתמול הגשתי בפקס "בקשה לעיון". רציתי לדעת: א) אם נרשמה והוקלדה. ב) מספר בקשה. ג) אם נתנה החלטה בעניין.
11:19:27
ענת : 
אודה להמתנתך, ברצוני לבדוק עבורך את המידע המבוקש.
11:20:42
יוסף צרניק : 
תודה!
11:20:48
ענת : 
טעות במס' תיק. לבדיקתך.
11:21:45
ענת : 
שמחתי לעמוד לשירותך.
11:23:55
2) 07 למרץ, 2017:  פניה חוזרת לדוברות משרד המשפטים - כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב – בקשה לקבלת העתק כתב האישום האמתי (אותנטי), והבהרות לגבי צו איסור פרסום כביכול

On 2017-03-07 3:30 pm, joseph wrote:
07 למרץ, 2017
אפרת אורן, דוברת מחוז ירושלים
משרד  המשפטים
בדוא"ל: <DoverMail@justice.gov.il>
הנידון:  כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב – בקשה לקבלת העתק כתב האישום האמתי (אותנטי), והבהרות לגבי צו איסור פרסום כביכול
אודה על תשובתך ללא שיהוי, הזמן הוא מעיקרו של העניין!
גב' אורן הנכבדה,
רוב תודות על תשובתך המהירה  על פנייתי שבנידון. תשובתך, שהעתקה להלן, אומרת בקצרה: "סליחה, תיקון: ת"פ 14175-03-17"
להלן תמונת מסך המראה את תוצאת חיפוש בנט-המשפט על פי מספר התיק המתוקן. התוצאה  מראה  - "המשתמש אינו מורשה לצפות בתיק זה".
יש לציין שנוסח זה אינו אומר דבר וחצי דבר על קיום צו איסור פרסום כדין בתיק זה.  מצב עניינים זה טיפוסי למערכת נט-המשפט – מערכת ניהול תיקים וגישת ציבור בלתי תקינה בעליל.
עצם פרסום הידיעה על הגשת כתב אישום על ידי משרדך, ופרסום "כתב האישום" (או "טיוטה" - ליתר דיוק) גם הם אינם עולים בקנה אחד עם קיומו כביכול של צו איסור פרסום בתיק זה.
המצב בכללותו נראה כנוגד את יסודות הזכות ל"שימוע הוגן ופומבי".
יחד עם זאת, ייתכן שטעיתי בניהול החיפוש בנט-המשפט. 
לפיכך, הריני מבקש הבהרה לגבי קיומו, או אי קיומו של צו איסור פרסום בתיק זה.
בנוסף, כיוון שמשרדך כבר הוציא הודעה לתקשורת בעניין הגשת "כתב אישום", וכן כבר פרסם את טיוטת "כתב האישום", הריני מבקש בזאת את העתק כתב האישום האמתי (אותנטי) – חתום, נושא מספר תיק בית משפט וחותמת "התקבל/נבדק" על ידי מזכירות בית המשפט התואם (אין בקשה זאת נוגעת לנספחי כתב האישום).
בברכה,
דר' יוסף צרניק
Human Rights Alert - NGO
מאהל המחאה ת"א
העתקים: האגודה לזכויות האזרח, פעילים, תפוצה רחבה

א) צילום מסך של ניסיון לעיין בתיק 14175-03-17 במערכת נט-המשפט

ב) דוא"ל מדוברות משרד המשפטים ביום 07 למרץ, 2017
From
Date
Today 1:21 pm

RE: כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב – בקשת עזרה לגבי אי התאמת נתונים במספר התיק

Message Body

סליחה, תיקון:
ת"פ 14175-03-17