Thursday, March 16, 2017

2016-03-16 נוסע לפורטוגל בקיץ, בשליחות משרד ההסברה

2017-03-16 נוסע לליסבון, פורטוגל, בקיץ...בשליחות משרד ה"הסברה" :)
================
 היום קיבלתי הודעה שהמאמר שכתבתי התקבל לפרסום ולהרצאה בכנס האירופי למחשוב ממשלתי. כותרת המאמר: "מחשוב ממשלתי בישראל - טרנספורמציה לעידן הפוסט-אמת". המאמר סוקר את ההונאות במחשוב לרוחב כל זרועות המשטר בישראל - בתי המשפט, הכנסת, ועדת הבחירות המרכזית, משרד המשפטים (הוצאה לפועל, בתי הדין למוחזקי משמורת), בתי הסוהר, ועוד... 
המאמר מסכם שבעידן בו הקוד הממוחשב הוא החוק, ההונאה הענקית במחשוב הממשלתי בישראל היא למעשה שינוי שיטת משטר בלתי מוכרז... 
הכנס מתארח באקדמיה לביטחון לאומי של פורטוגל, ואני מקווה לחזור עם סלפי עם הגנרלים עטורי המדליות...
ברכות התקבלו מהאגודה לזכויות האזרח ומעו"ד אביגדור פלדמן.
ב:)

LikeShow more reactions
Comment

2017-03-16 הארכת מעצר שלישית ללורי, מוטי, וצביקה זר

הארכת מעצר שלישית ללורי, מוטי, וצביקה זר
לורי יצאה כוכבת, החוקרים, ששמם נותר בלתי ידוע בבית המשפט, עצבניים. מתוך כלל הדיון, בפרט לגבי מוטי, יש מקום לחשש שהוא בחקירות על ידי השב"כ ולא על ידי משטרת ישראל. והשופט חייב לסייע ל"שלטון החוק" לסתום לפעילים את הפה... המשטר בפאניקה!
תמונות: מוטי לייבל, משה הלוי, לורי שם-טוב

תמונה: מוטי היום באולם הדיונים... אני צלם גרוע, וגם פחדתי שיוציאו אותי.
_____
מאהל המחאה ת"א, 16 למרץ - בית המשפט השלום ת"א היום האריך את מעצרם של מוטי לייבל, צביקה זר, ולורי שם-טוב עד ה-23 למרץ.  
מוטי לייבל  - יוצג על ידי עו"ד נוגה ויזל וירון מידן: ויזל התלוננה לפני בית המשפט על כך שבדיוני הארכת המעצרים המשטרה טוענת שהכל סודי, ואח"כ עוסקת בהדלפות מגמתיות לתקשורת.  לגבי השידור בטלויזיה, בו נשמע מוטי לייבל (על מי מה ששמעתי - לא ראיתי) אומר "50,000 ש"ח וגמרנו".  התקשורת ניסתה, כשופר המשטרה, להציג את הסיפור כסחטנות. ויזל הבהירה, והמשטרה הסכימה, שזה היה חלק מהליך גישור חוקי לפני הגשת תביעה...  עו"ד מידן אמר שהמשטרה בפועל מונעת ממוטי מגע עם עורכי דין במהלך החקירה.  מידן מנסה לבקר אותו, אבל המשטרה מוסרת לו מידע שקרי לגבי מיקומו של מוטי, או אומרת לו לבוא לאבו-כביר, ואז אומרים לו שמוטי בחקירה, או שלא עונים בכלל על פניות שלו לתאם מועד ביקור.  המסמכים בתיק גם מראים שמוטי מוחזק במעבר מבודד במתקן יפרח (כנראה לא מתקן שגרתי, אני לא מוצא אותו בגוגל בחיפוש ל"בית מעצר יפרח" או "כלא יפרח"), לפחות בתקופת המעצר הראשונה לא הורשה מעולם לצאת להתאוורר בחצר המתקן, ואורות היו דלוקים בתאו 24/7. בסמוך לתא מתנהל מטווח, בו משתמשים 24 שעות ביממה, ומוטי התאונן על רעש היריות הבלתי פוסק. 
במהלך הדיון, מוטי גם מסר הודעה לבית המשפט, שהפסיק לשתף פעולה עם החוקר "דרור בוזגלו", שכן הלה מנסה להכריח אותו לענות על שאלות מורכבות ב"כן", או "לא" בלבד, ומוטי רואה בזאת שיבוש הליכי חקירה.
לגבי העברות המיוחסות - יש שם דברים כגון אמירה על עורכת דין או עובדת סוציאלית: "היא מייללת כמו חתולה מיוחמת".  לא יפה, אבל לא דבר שמחזיקים אדם במעצר יותר מ-20 יום בגללו...
צביקה זר - יוצג על ידי עו"ד שאדי כבהא, בחור חריף. מה שיצא הוא שצביקה זר בכלל לא קשור לפרסומים כנראה, אלא נתן להם ייעוץ.  יש כאן כמובן סיבוך של יחסי עורך דין-לקוח.  מעבר לכך, מה שעלה הוא שהבלוג התנהל בארה"ב, היו לו מספר לא קטן של משתמשים (USERS), כנראה השתמשו בכתובות IP מפוברקות, ובכלל אי אפשר להוכיח מי כתב מה, אלא אם יודו בכך.  מעבר לזאת, לא סביר שיש אפשרות שאחד יפליל את השני - כי הוא צריך להיות נוכח פיזית, ולהעיד שראה את השני כותב פוסט מסוים...  השופט ניסה לתת תירוץ: מה אם מוצאים סמים בדירה בסלון, במקום גלוי, ויש ארבעה דיירים?  כבהא ענה לו מיד ולעניין: החזקת סמים היא עבירה מתמשכת. לכן כל הארבעה חשודים אם ידעו שמחזיקים סמים בסלון במקום גלוי. אבל כאן, העבירה התבצעה בסתר, על ידי אנשים שונים, ואם אחרים ידעו על כך, הדבר נודע להם רק לאחר מעשה. לכן הם לא שותפים לדבר העבירה... לשופט לא הייתה תשובה...
לורי - יוצגה על ידי עו"ד עו"ד אפרים דמרי.  לורי טענה בחלק מהעניינים בעצמה, וכופפה למשטרה את היד...  המשטרה ניסתה לעשות תרגיל, הארכת צו חיפוש ותפיסה על כונן קשיח. לורי מיד קמה והתנגדה: "הם מנסים להכשיר את השרץ מהתורה"... מסתבר שהמשטרה תפסה את המחשב הזה בצורה בלתי חוקית כבר לפני 9 חדשים, ומחזיקה אותו. לורי הגישה בעניין תלונות בנפרד. עכשיו המשטרה רצתה להשתמש בראיות מהמחשב הזה, אבל הראיות פסולות, עקב צורת תפיסתן.  אז הם ניסו להתחכם ולהוציא צו הארכה לחיפוש ולתפיסה הבלתי חוקית...  לורי זכרה בע"פ את מספרי התיקים. המשטרה הציגה לו רק החלטה אחת.  לורי הפנתה אותו לאוסף החלטות... השוטרים יצאו כרגיל רמאים.  היה ברור שאין כל סיכון בשחרור לורי, וגם לא היה כל בסיס לטענה של שיבוש חקירה.  אז המשטרה המציאה שלורי מנסה לברוח מהארץ בזהות בדויה.  נשמע הזוי.  לורי הכחישה מיד. היא לא יצאה מהארץ מאז 1998 לפי מה שאמרה, ואין כל שמץ של ראיה שיש לה כוונה לצאת מהארץ.
מעבר לכך, המשטרה מנסה לטעון שיש בפרשה 300 תיקים... מסובך ומרכב.  באופן כללי יש שני סוגי עבירות לכאורה: א) מגפונים - מחאה נגד שופטים, עורכי דין, עו"ס.  ב) פרסומים בבלוג.  ברור לחלוטין שהעבירות עם המגפון (הפרת הסדר הציבורי כביכול) אינן מצדיקות את הבלוף של המשטרה בדבר "הטרור הרשתי". העבירות מסוג השני, המשטרה גם שם מתקשה להוכיח דבר.  על פי מה שאמר עורך הדין של לורי (אם אפשר לסמוך על זה) - עדיין לא ברור שיש למשטרה בכלל עילה לכתב אישום. חוקרי המשטרה נראו עצבניים, זקוקים לגלולות הרגעה.  החוקר הבכיר החזיק כל הזמן מתחת לשולחן מן מכשיר להפגשת עצבנות: מן חבל בעובי של 2-3 ס"מ עם ידיות בקצוות, ופיתל אותו בעצבנות כל הזמן... :)
בכתבי בית המשפט, שמות אלה המייצגים את המשטרה אינם מופיעים.  שם האחד הוא כנראה דרור בוזגלו. חיפוש בספר עורכי הדין המקוון של לשכת עורכי הדין לשם "דרור בוזגלו" מעלה "עמוד הבית - ספר עורכי הדין - פרטי עו"ד זה אינם מופיעים במערכת האתר". בעת הדיון בבית המשפט התברר גם ששמו של הבכיר מן השניים אינו ידוע  גם לבא/י כוח החשודים. ונסיון של בא כוחו של מוטי לייבל לברר את שמו במהלך הדיון לא צלח.
מתשובות נציגי המשטרה לשאלות בא כוחו של צביקה זר גם התברר שראיות מרכזיות לא הוגשו לשופט עם הבקשה להארכת מעצר. ראיות אלה לא הוגשו ולא סומנו גם בעת הדיון לאחר ששימשו את נציגי המשטרה בתשובותיהם.  במקום זאת, הביאו נציגי המשטרה מחשב נייד, והראו לשופט מסכי תצוגה.
התנהלות המשטרה (לעיתים עלה הרושם שזה בכלל מבצע של השב"כ) נראית מוזרה, על רקע העובדה שנציגי המשטרה הודו בתשובה לשאלות באי כוח החשודים שהמשטרה רכזה קבוצה מיוחדת לטפל בחקירה זאת, וכללם קבוצת פרקליטים העוקבים אחרי החקירה.
האולם היה מלא, ואנשים גם ישבו בחוץ. מספר אנשים התפרצו בזמן הדיון בדברים לשבחם של לורי ומוטי, והוציאו אותם החוצה. חשוב להגיע ולתמוך!
מה שברור: המשטר בפאניקה. השופט הצדיק את הארכת המעצרים בין השאר בכך שהחשודים "מאיימים על שלטון החוק". בקיצור, כמו כל משטר רודני, חייבים לדכא את המחאה.... והמשטרה בלחץ לתפור תיקים...