Friday, December 15, 2017

2017-12-14 "המגפה": השופטים מתמכרים למשפט במחשכים

"המגפה": השופטים מתמכרים למשפט במחשכים
אוסף מקרים מהימים האחרונים - פרשת השחיתות בראשון, פרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים, פרשת מעצר אסף קציר בתאילנד, וכן מקרים קודמים - כמו פרשת שוקי משעול, רות דוד והשחיתות ברשות המסים, ופרשת צווי המניעה נגד ברק כהן על ידי הבנקאים, כולם מצביעים על "המגפה": השופטים מעלימים תיקים וכתבי בית דין תוך התעלמות בוטה מהחוק, והפרה חמורה של זכויות היסוד להליך ראוי ומשפט הוגן ופומבי! התופעה נפוצה בכל בתי המשפט - מתביעות קטנות ועד לבית המשפט העליון. היא בולטת במיוחד בתיקים הנוגעים לשחיתות השלטונית מחד (כולל שחיתות מערכת המשפט עצמה), ולרדיפת חושפי שחיתויות ופעילים פוליטיים/חברתיים מאידך.  התופעה טיפוסית לבתי משפט בלתי-כשירים ו/או מושחתים, סימן היכר של דיקטטורה שיפוטית!

קראו את הפוסט השלם: http://inproperinla.blogspot.com/2017/12/2017-12-14.html 

Image may contain: 1 person, text
תמונה. "מחלקה ראשונה" היום על השופטת שלומית בן-יצחק ואיסור פרסום פסול בעניין פרשת השחיתות בראשון.  הסיבה הסבירה להתנהלותה של השופטת שלומית בן-יצחק היא שהתיק נוגע לשחיתות השלטונית.
___

Image may contain: 2 people, people smiling, text
 תמונה. רוסק-עמינח נ פורת (64434-11-16) בבית המשפט השלום ת"א -  בקשה לצו מניעה נגד קרבן הונאות של הבנק: פוסט מלפני שנה על נכלולים של השופטת שלומית בן-יצחק בהעלמת התיק.  התנהלותה של השופטת שלומית בן-יצחק אינה יוצאת דופן. השופטים מעלימים תיקים הנוגעים לפסיקה חריגה שנועדה להגן על הבנקאים. דוגמה מובהקת נוספת - השופטת אפרת בוסני בתיקים הנוגעים לצווי המניעה החריגים נגד ברק כהן לבקשת הבנקאים רקפת רוסק-עמינח וציון קינן.
____

Image may contain: 2 people, people smiling, meme and text
תמונה.  הפרות בוטות של הזכות להליך ראוי והזכות למשפט הוגן ופומבי בולטות במיוחד בפרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים.  השופטים והתביעה מעדיפים לחסל את החשבונות עם הבלוגרים במחשכים... והסנגוריה הציבורית אינה עומדת על קיום זכויותיהם של הבלוגרים.
____

No automatic alt text available.
תמונה. מדינת ישראל נ שם-טוב (עצירה) ואח' (מ"ת 14280-04-17) בבית המשפט המחוזי ת"א: פרוטוקול טיפוסי של השופט אברהם היימן בתיק המעצרים בפרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים. השופטים מפברקים בשגרה חותם מים - "בדלתיים סגורות" - על פרוטוקולים של דיונים בדלתיים פתוחות. והתקשורת מתייחסת לזה כאל צו איסור פרסום חוקי ותקף.  הסיבה הסבירה להתנהלות השופטים בפרשה זאת היא רצונם להסתיר את הנקמנות וההתנהלות החריגה של מערכת החוק והמשפט בפרשה זאת.
____No automatic alt text available. 
תמונה.  פרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים צרניק נ מדינת ישראל (בש"פ 6731/17)  בבית המשפט העליון : "חסיון מנהלי" בבית המשפט העליון, שהופעל ללא כל סיבה וללא כל סמכות על ידי מזכירות בית המשפט העליון מיד עם הגשת הערעור. עניינו של הערעור  - פברוק פרוטוקולים והחלטות על מעצרים על ידי השופט אברהם היימן בפרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים, ומניעת הגישה לנתוני החתימות האלקטרוניות בנט-המשפט. בהחלטה מיום 11 לדצמבר, 2017, סירב רשם בית המשפט העליון גלעד לובינסקי לפסוק על בקשה להסרת החסיון חסר הסמכות וחסר הבסיס בחוק. במקום זאת פסק שהערעור יירשם כ"בקשת ערעור אזרחי" - עקב "האופי האזרחי" - ועניין החסיון השרירותי יידון רק לאחר תשלום אגרה והפקדת ערבות... הסיבה הסבירה להתנהלות בית המשפט העליון היא שהראיות בתיק זה הן למעשה כתב אישום חמור נגד הנהלת בתי המשפט והשופטים - לגבי פברוק כתבי בית דין במערכת נט-המשפט, ונגד שירות בתי הסוהר - לגבי מאסרים שרירותיים.
____

Image may contain: 1 person, suit
No automatic alt text available.
Image may contain: text
Image may contain: text
Image may contain: text
תמונות. פרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים פלוני (צבי זר) נ מדינת ישראל ( 9275/17) ערר בבית המשפט העליון - התנהל בדלתיים סגורות, ככל הנראה כחלק מ"חסיון מנהלי", ללא בקשה והחלטה על איסור פרסום כדין.  הסיבה הסבירה ביותר להתנהלות זאת של השופט מני מזוז - הדיון בחקירה המוזרה, שעל פי המדינה עדיין לא הסתיימה, של היועמ"ש של הנהלת בתי המשפט עו"ד ברק לייזר, כחלק ממה שהתביעה תיארה בעבר כ"כנופיית הטרור הרשתי", שפעלה "בצוותא חדא", ואיימה על מערכת המשפט של מדינת ישראל... הבלוגרים יושבים במעצר כבר 10 חודשים, ברק לייזר ישב במעצר מספר ימים, וחזר לייצג את הנהלת בתי המשפט כאילו לא קרה דבר...
___ תמונה: פרשת השחיתות ברשות המסים ופרקליטת מחוז ת"א רות דודפלוני (שוקי משעול) נ מדינת ישראל (1322/17) - "חיסיון מנהלי" מפוברק הופעל במערכת המידע של בית המשפט העליון על התיק, שבו פיברק השופט אורי שוהם פקודת מאסר נגד שוקי משעול.
___ 

Image may contain: text
תמונה. מכתב האגודה לזכויות האזרח מיום 30 לאוקטובר, 2017, לרשם בית המשפט העליון גלעד לובינסקי בעניין הפעלת "חסיון מנהלי " (מזכירותי), חסר בסיס בחוק וחסר סמכות על התיקים בבית המשפט העליון.
____

Image may contain: 1 person, suit

Image may contain: text
תמונה.  קציר וצעידי נ מ"י ואח' (בג"ץ 9804/17): צו איסור פרסום של השופט יוסף אלרון בבג"ץ היום: סתמי, עמום בהיקפו, חסר כל הנמקה.  מתוך מה שפורסם בתיק  קציר נ' מדינת ישראל (ע"ח 60744-11-17), ניתן לנחש, שצו איסור הפרסום ניתן על פי בקשת מדינת ישראל, ונועד למנוע פרסום התנהלות שרירותית וחסרת חוק של רשויות החוק של מדינת ישראל, בשיתוף פעולה עם משטר החונטה הצבאית, השולטת בתאילנד מאז 2014...
https://www.nevo.co.il/psi.../mechozi/ME-17-11-60744-472.htm
בית המשפט המחוזי קובע: זכויות יסוד - גם בחו"ל
שרשרת פעולות תמוהות של המשטרה והפרקליטות הביאו לכך שנאשם בגרימת מוות ברשלנות יכול היה לצאת מהארץ - ואז נעצר בתאילנד על  בסיס צו בעייתי ותוך שהדבר מונע את גירושו ארצה
___ 

תל-אביב, 14 לדצמבר - "מחלקה ראשונה" מתעורר היום ומוחה על "איסור פרסום" פסול של השופטת שלומית בן-יצחק (שלום ת"א) בפרשת השחיתות בעיריית ראשון. בן-יצחק הנפיקה "החלטות פתקית קצרצרות וללא כל הנמקה". "החוק והפסיקה קובעים חד-משמעית, כי על החשודים להוכיח שייגרם להם נזק כבד בהרבה מזה שנגרם לכל חשוד, כדי שבית המשפט ישקול להפר את עקרון-העל של פומביות הדיון. החלטותיה של בן-יצחק אינן עומדות בהוראות אלו."

לעומת זאת, בפרשת הבלוגרים, "מחלקה ראשונה" מפרסם את הדלפות הפרקליטות ("כנופיית הטרור הרשתי", "תעשיית ההכפשות"), אבל לא מדווח על הדיונים וההתנהלות החריגה של התביעה והשופטים בפרשה חשובה זאת שנמשכת כבר 10 חדשים. הסיבה: הכתבים כאילו אסורים בפרסום.  השופטים אברהם היימן ובני שגיא מבית המשפט המחוזי ת"א לא טורחים אפילו לפברק "החלטות בפתקית קצרצרות". הם פשוט מפברקים חותם מים - "דלתיים סגורות" - על פרוטוקולים והחלטות של דיונים שהתקיימו בדלתיים פתוחות...

השרירותיות והגחמנות של השופטים בישראל בעניין מניעת הגישה לכתבים והפרת הזכות למשפט הוגן ופומבי אינה נעצרת בשלום או במחוזי. על פי האגודה לזכויות האזרח, 
 גם בית המשפט העליון מפעיל באופן שגרתי  "חסיון מנהלי" (מפוברק), ללא כל בסיס בחוק וללא סמכות... דוגמאות בולטות: 
א) בפרשת רות דוד והשחיתויות ברשות המסים - השופט אורי שוהם ניהל את תיק הערעור הפלילי פלוני (שוקי משעול) נ מדינת ישראל (1322/17) בבית המשפט העליון תחת "חסיון מנהלי".  בתיק זה פברק השופט אורי שוהם פקודת מאסר על "פלוני", בלתי חתומה, ששמשה כביכול כאסמכתה חוקית בשב"ס למאסרו של שוקי משעול.
ב) בפרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים - השופט מני מזוז ניהל השבוע דיון בדלתיים סגורות בתיק פלוני (צבי זר) נ מדינת ישראל ( 9275/17) תחת "חסיון מנהלי". הדיון נגע למקרה המוזר של עו"ד ברק לייזר, יועמ"ש הנהלת בתי המשפט. לייזר ממשיך לתפקד כאילו לא קרה כלום, בעוד שעל פי המדינה חקירתו של לייזר עדיין לא הסתיימה בפרשה שהמדינה קראה לה "כנופיית הטרור הרשתי", ובה לורי שם-טוב ומוטי לייבל עצורים כבר 10 חדשים!
ג) בפרשת הבלוגרים והשופטים הנוקמים - על תיק הערעור (6731/17) בבית המשפט העליון מופעל היום "חסיון מנהלי", ורשם בית המשפט העליון גלעד לובינסקי סירב השבוע לפסוק על בקשה להסרת החיסיון הבלתי חוקי. הערעור נובע מתיק המעצרים מ"י נ שם-טוב ואח' (14280-04-17) בבית המשפט המחוזי ת"א. עניינו של הערעור הוא פברוק החלטות בעניין מעצרים על ידי השופט אברהם היימן ומניעת הגישה לחתימות אלקטרוניות בנט-המשפט. 
ד) בפרשת מעצרו של אסף קציר בתאילנד - צו איסור פרסום עמום וחסר הנמקה של השופט יוסף אלרון הונפק היום בעתירה לצו על תנאי קציר וצעידי נ מ"י ואח'  (בג"ץ 9804/17). התיק נוגע ל"שרשרת פעולות תמוהות של המשטרה והפרקליטות".

יש לראות את התופעה בחומרה רבה:
* העלמת תיקים וכתבי בית דין בולטת בעיקר בתיקים הקשורים לשחיתות השלטונית, למחדלים או התנהלות בלתי ראויה של אנשי מערכת המשפט עצמה, ובמיוחד לתיקים בהם מערכת המשפט עוסקת בנקמנות נגד חושפי שחיתויות ופעילים פוליטיים/חברתיים.
* העלמת תיקים וכתבי בית דין היא הפרה בוטה של הזכות למשפט הוגן ופומבי, והיא סימן היכר מובהק של בתי משפט בלתי כשירים ו/או מושחתים!
* חוסר מעש של סנגורים מול שופטים שעוסקים בהפרות בוטות של זכויות הנאשמים על ידי ניהול הליכים בדלתיים סגורות ללא בסיס בחוק, או פברוק "חסוי", או פברוק "דלתיים סגורות" על פרוטוקולים והחלטות של דיונים בדלתיים פתוחות - היא משת"פיות מהמעלה הראשונה!