Thursday, May 4, 2017

2017-05-04 מ"י נ לורי שם-טוב ואח' - סקירת דיון - השופט בני שגיא מתמיד בהונאות

 מ"י נ לורי שם-טוב ואח' -  סקירת דיון - השופט בני שגיא מתמיד בהונאות

הדיון היום נפתח באירוע חסר תקדים בבית משפט בישראל  - הציבור באולם הדיונים כפה על שופט בישראל לקיים את זכות האדם לשימוע פומבי! זאת - לאחר שהשופט  ניסה להפר זכות יסוד של הנאשמים, ולקיים דיון בדלתיים סגורות ללא החלטה כדין על ניהול דיון בדלתיים סגורות. התנהלות מתועבת של שופט בכיר בישראל! בני שגיא הולך ומסתבך בשקרים של עצמו... ועל כך כתב הסופר האנגלי הידוע וולטר סקוט ( 1771 – 1832) - שהיה רשם בעצמו: "אבוי, איזה מבוך אנו אורגים, כשמתחילים עם השקרים". בתחילת הדיון הודיע משמר בית המשפט על "דיון בדלתיים סגורות" ודרש מהציבור לצאת. באירוע חסר תקדים, האנשים והנשים באולם הדיונים סירבו לצאת מהאולם, ודרשו לשמוע מהשופט בני שגיא עצמו שהדיון יתנהל בדלתיים סגורות. בסופו של דבר הדיון היום התנהל בדלתיים פתוחות... בסוף הדיון, הודו אנשי משמר בית המשפט שהשופט בני שגיא הוא זה שאמר להם להורות לציבור שהדיון כביכול בדלתיים סגורות... אח"כ נמסר לשלושת הנאשמים, שלא על ידי בית המשפט אבל בהרשאתו, כתב האישום כפי שנרשם במערכת נט-המשפט. לורי בדקה אותו ומיד אמרה שהוא שונה מ"כתב האישום" שנמסר לנאשמים במעצר.  השופט בני שגיא התסתבך בהונאה נוספת כשניסה לשכנע את הנאשמים ש"אין דבר כזה שני כתבי אישום שונים, וזה שמספר העמודים שונה לא אומר שכתבי האישום שונים". אבל העובדות מראות שהשופט בני שגיא ידע עוד לפני תחילת הדיון שלנאשמים נמסר "כתב אישום" שונה מזה שנרשם בנט-המשפט. הנאשמים עדיין אינם מיוצגים, והסנגוריה הציבורית מתקשה לאתר עורך דין שיסכים לייצג אותם לאור "אופיו של כתב האישום".  ובינתיים - גם לא כל החלטות בית המשפט מומצאות לנאשמים במעצר.  ולקינוח: השופט בני שגיא שוב רשם את הדיון היום, שנערך בדלתיים פתוחות,  "בדלתיים סגורות" בנט-המשפט. כל אלה הן תופעות מובהקות של בית משפט בלתי כשיר ו/או מושחת, והפרות חמורות של זכויות האדם של הנאשמים...  הציבור חייב לפקח על השופטים - כי אין מי שיעשה זאת במקומנו!
הדיון הבא בתיק הפלילי: 14 למאי, 2017, 9:00 בבוקר, מחוזי ת"א, קומה 2- (מרתף), השופט בני שגיא. 
הדיון הבא בתיק המעצרים:  7 למאי, 2017, שעה 10:00, מחוזי ת"א, קומה 16, השופט אברהם היימן.
 
תמונות:  מוטי לייבל, לורי שם-טוב,  התנהלות מערכת המשפט בהליכים הפליליים נגדם מדגימה את צדקת המחאה שלהם נגד שחיתות מערכת המשפט.
_____
 
תמונות:  השופט בני שגיא, אנשי הפרקליטות - עו"ד מירב גבע ואלירן גלילי - שיתוף פעולה בשיבוש הליכים.
_____

תמונה: המשמר החברתי בבתי המשפט - חובתנו האזרחית לשמור על זכויותינו על פי חוק. השופטים הם קדקוד השחיתות השלטונית במדינת ישראל, ואף אחד מלבדנו לא מפקח עליהם!
______

תמונה: מדינת ישראל נ שם-טוב, לייבל, זר (ת"פ 14615-04-17) - "המשתמש אינו מורשה לצפות בתיק זה" -  חיסיון מפוברק בנט-המשפט הוא אחד מסימני ההיכר של מערכת הונאתית לניהול התיקים שפותחה על ידי השופטים בניגוד לחוק.
_____
 
תמונות:  מדינת ישראל נ שם-טוב, לייבל, זר (ת"פ 14615-04-17) - "החלטות בפתקית" חסרות הגיון של השופט בני שגיא על בקשות חוזרות לעיון ב"צו איסור פרסום עשוי כדין" ו"החלטה על ניהול דיונים בדלתיים סגורות". החלטות אלה גם לא הומצאו, כי המצאה כדין - עקרון יסוד בהליך ראוי - היא כבר מזמן לא חלק מהתנהלות בתי המשפט בישראל.
_____
  
 
תמונות:  מדינת ישראל נ שם-טוב, לייבל, זר (ת"פ 14615-04-17): מימין - עמוד הפתיחה ועמוד הסיום של כתב האישום המפוברק בן 152 עמודים, שפורסם בתקשורת ונמסר לעצירים.  משמאל - עמוד הפתיחה ועמוד הסיום (כתב הסכמה של פרקליט המדינה שי ניצן כממלא מקומו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט) של כתב האישום בן 1644 עמודים שנרשם בנט-המשפט. הבדלים מהותיים נמצאו בין שני המסמכים. "הקראת כתב אישום" נרשמה ביום 18 לאפריל, 2017 - אולם ספק אם הנאשמים ראו עד היום את כתב האישום האמתי (אותנטי). יש לראות בהתנהלות השופט בני שגיא והפרקליטות לגבי הקראת כתב האישום עבירה חמורה על זכויות האדם. התקשורת מקבלת ומפרסמת בשגרה כתבי בית דין מפוברקים. הכתבים המשפטיים לא שמים לב??? 
_____ 
תמונה:  מדינת ישראל נ שם-טוב, לייבל, זר (ת"פ 14615-04-17):  פרוטוקול דיון מיום 24 לאפריל, 2017, סומן "בדלתיים סגורות", בשעה שהדיון התנהל בדלתיים פתוחות. הפרוטוקול גם אינו משקף נאמנה את דברי הנאשמים לגבי קריאת כתב האישום - שאפילו לא היה ברשותם באותו יום!  החסיון המפוברק הפך לסימן היכר של ההליכים המפוברקים נגד אנשי מחאה.
_________

 
תמונה:  מדינת ישראל נ שם-טוב, לייבל, זר (ת"פ 14615-04-17): הדיון היום הופיע ברשימת הדיונים של השופט בני שגיא, ללא כל ציון של דיון "בדלתיים סגורות".  לפני תחילת הדיון, נערך ניסיון להונות את הציבור שהדיון יערך בדלתיים סגורות. אבל הציבור היה יותר מתוחכם מהרגיל, וסירב להתפנות ללא הוראה של השופט עצמו. הדיון נערך לבסוף בדלתיים פתוחות. אבל כל זה לא מנע אח"כ מהשופט להסתיר את פרוטוקול הדיון על ידי רישומו בנט-המשפט "בדלתיים סגורות". למה? כי המערכת ההונאתית נט-המשפט מאפשרת זאת ואיש לא מפקח על השופט! יתרה מזאת, גם אם ייתפס שוב ושוב בהונאות על כס המשפט, לא יעמוד לדין!
_________

תמונה: מרתפי מטה מחוז ת"א של משטרת ישראל ברחוב סלמה - מתקן כליאה של חור שחור בתל-אביב - "בית מעצר יפתח".  מעצרו של מוטי לייבל יצר תיעוד ייחודי לקיומו של מתקן כליאה בלתי חוקי זה בתל-אביב.  משטרת ישראל מסרבת להנפיק מספר בקשה על פי חוק חופש המידע (עבורה שולמה אגרה כדין), לגבי הבסיס החוקי להקמת והפעלת "בית מעצר יפתח" ונוהליו.
2017-03-22 בקשה על פי חוק חופש המידע שהוגשה למשטרת ישראל: "בית מעצר יפתח" -הבסיס החוקי להקמתו ולנוהליו.
 2017-03-22 FOIA request on Israel Police, re: "Israel Police Detention Centers"

_____
מאהל המחאה ת"א, 04 למאי  - הדיון היום נפתח באירוע חסר תקדים בבית משפט בישראל  - הציבור באולם הדיונים כפה על שופט בישראל לקיים את זכות האדם לשימוע פומבי! זאת - לאחר שהשופט  ניסה להפר זכות יסוד של הנאשמים, ולקיים דיון בדלתיים סגורות ללא החלטה כדין על ניהול דיון בדלתיים סגורות.

דלתיים סגורות או דלתיים פתוחות?
בערך בשעה 10:45, הודיע איש משמר בתי המשפט מתן רחמני על "דיון בדלתיים סגורות" ודרש מהציבור באולם לצאת מאולם הדיונים.  אולם הציבור במקרה זה היה יותר מתוחכם מהרגיל. אנשים ונשים אמרו לרחמני שאין בתיק החלטה על ניהול דיונים בדלתיים סגורות...  רחמני דרש שוב מהציבור לצאת. אף אחד לא יצא. בסוף, רחמני התייעץ עם הקלדנית, שיחת טלפון לגורם בלתי ידוע, והציבור נשאר באולם הדיונים ונערך דיון בדלתיים פתוחות...  זכות הנאשמים לשימוע פומבי (הוגן לא היה שם) נשמרה על ידי הציבור!
לאחר סוף הדיון שאלתי את רחמני מי הורה לו להוציא את הציבור מאולם הדיונים ועל "דיון בדלתיים סגורות". תחילה רחמני טען ש"התובעת" הודיעה לו על "דיון בדלתיים סגורות". זהו כמובן מצב מופרך לחלוטין - לתובעת אין כל סמכות להודיע דבר כזה למשמר בתי המשפט.
אולם מיד הופיע מר שי שמראל, שהציג את עצמו כ"אחמ"ש", והפסיק את הדיבורים ביני לבין רחמני. שמראל טען "הגיע מידע על 'דלתיים סגורות'".  שמראל ניסה לחזור ולטעון "הגיע מידע", אבל אני לא ויתרתי, ובסופו של דבר שמראל הודה שהמידע הכוזב הגיע מלשכת השופט בני שגיא!

כתב אישום מפוברק נמסר לנאשמים!
בהמשך הדיון, ביקש הלמו מספסלי הציבור, למסור לנאשמת לורי שם-טוב העתק של כתב האישום כפי שנרשם בנט-המשפט.  הלמו גם הגיש בקשה לשופט בעניין מראש. בני שגיא ביקש לבדוק את הניירות שהלמו ביקש למסור ללורי, ואישר לו למסור אותם. לורי עיינה מעט בניירות, ומיד אמרה שכתב האישום שנמסר לה דרך הלמו שונה מכתב האישום שנמסר לה במעצר.  כאן, הסתבך השופט בני שגיא עוד יותר.  הוא ניסה לטעון "אין דבר כזה שני כתבי אישום שונים", וגם "זה שמספר העמודים שונה לא אומר שכתבי האישום שונים". אבל הבקשה שהגיש הלמו לשופט בני שגיא מראש, פירטה את ההבדלים בין שני המסמכים. כלומר, אם הייתה קודם לכן אפשרות שההונאה על הנאשמים נערכה על ידי התביעה לבדה, בדיון היום הוכיח השופט בני שגיא שיתוף פעולה מלא בהונאה זאת.
יש לציין שכתב האישום המפוברק שנמסר לנאשמים הוא אותו כתב אישום מפוברק שפורסם בתקשורת.  ולא היה צריך להיות גאון משפטי לזהות שזהו מסמך חסר כל תוקף - "מפוברק". אבל הכתבים המשפטיים שלנו כאילו לא שמים לב כשהם מקבלים כתבי בית דין מפוברקים מהתביעה או מדוברת הנהלת בתי המשפט.  הנוהל הפך לשגרתי בישראל בשנים האחרונות.

קשיים בהעמדת סניגור
נציגת הסנגוריה הציבורית שהופיעה בדיון אמרה שלא הצליחו עדיין למצוא עורך דין שיהיה מוכן לייצג את הנאשמים...  בדיון קודם הסבירה את המצב כנובע "מאופיו של כתב האישום"...

הייתה או לא הייתה הקראת כתב אישום?
על פי מועדי הדיון שקבע השופט בני שגיא, נראה כביכול שהוא רואה את הקראת כתב האישום כאילו כבר התבצעה.  זהו מצב מופרך לחלוטין.  ראשית - כיוון שמעולם לא התקיימה בתיק זה הקראה כדין. ושנית - משום שהנאשמים עד היום לא נחשפו לכתב האישום האמתי (אותנטי).

עיון בחומר הראיות וחשיפת בית המשפט לחומר הראיות
בדיון היום ביקשו הנאשמים שוב לקבל את חומר הראיות, ודובר על סריקת כל החומר.  התביעה ביקשה שלא לסרוק חלק מחומר הראיות על פי סעיף 74 לחוק סדר הדיון הפלילי.
74.   (א)  (1)   הוגש כתב אישום בפשע או בעוון, רשאים הנאשם וסניגורו, וכן אדם שהסניגור הסמיכו לכך, או, בהסכמת התובע, אדם שהנאשם הסמיכו לכך, לעיין בכל זמן סביר בחומר החקירה וכן ברשימת כל החומר שנאסף או שנרשם בידי הרשות החוקרת, והנוגע לאישום שבידי התובע ולהעתיקו; בסעיף זה, "רשימת כל החומר" – לרבות ציון קיומו של חומר שנאסף או שנרשם בתיק שאינו חומר חקירה ושל חומר שנאסף או שנרשם בתיק שהוא חסוי על פי כל דין, וכן פירוט של סוג החומר כאמור, נושאו והמועד שבו נאסף או נרשם, ובלבד שאין בפירוט האמור לגבי חומר חסוי כדי לפגוע בחיסיון לפי כל דין; היו בחומר כמה מסמכים מאותו סוג העוסקים באותו עניין, ניתן לפרטם יחד כקבוצה, תוך ציון מספר המסמכים הנכללים בקבוצה;
...
(ג)   בקשה לפי סעיף קטן (ב) תידון לפני שופט אחד ובמידת האפשר היא תובא בפני שופט שאינו דן באישום, ואולם בקשה לעיין בחומר מודיעין תידון לפני בית המשפט הדן באישום, שיהיה רשאי להעביר את הדיון בבקשה לשופט יחיד שאינו דן באישום, ואם היה בית המשפט הרכב – לשופט יחיד שהוא אחד משופטי ההרכב או שאינו דן באישום; נאסף או נרשם חומר המודיעין בידי רשות מודיעין שהיא מערך המודיעין של שירות הביטחון הכללי, של המוסד לתפקידים מיוחדים או של צבא ההגנה לישראל, תידון הבקשה בפני שופט של בית המשפט העליון. 
השופט בני שגיא הודיע מעל כס המשפט שהוא לא ידון בבקשת התביעה על פי סעיף 74, אלא שופט אחר ידון בה.  כביכול - שמירה על זכות בסיסית של הנאשמים.  
אבל כל זאת הוא בדותה: שכן מערכת נט-המשפט יוצרת לשופטים קישורים לתיקי החקירה החיצוניים כבר בתחילת ההליכים, ולכן, השופט בני שגיא חשוף כבר עכשיו לחומרי החקירה, בעוד שהנאשמים עדיין לא זכו לעיין בחומר זה. (במקרה זה - הקישור הוא מתיק ההליך הפלילי לתיק המעצרים, ומתיק המעצרים לתיקי החקירה החיצוניים). בקיצור: דוגמה נוספת שבה מערכת נט-המשפט מאפשרת הונאה על הנאשמים.

חסוי או לא חסוי?
בני שגיא הסתבך בהונאה נוספת מדוכן השופט, כשאמר שכל עוד אין סניגור, הוא לא יחליט בעניין דלתיים סגורות ואיסור פרסום של החלטות וכתבי בית דין בתיק זה.
אבל במקביל, בני שגיא ממשיך ומפעיל חסיון מפוברק על הכתבים בתיק זה, הן לגבי החלטות קודמות, והן לגבי הפרוטוקול בסוף הדיון היום.
למה? כי מערכת נט-המשפט מאפשרת זאת, כי הוא יכול, ואף אחד לא מפקח עליו.
השילוב של העלמת תיקים וכתבי בית דין מעין הציבור שלא כדין, יחד עם שיבושים והונאות בכתבי בית דין, הוא התנהלות מוכרת כבר מאות שנים של בתי משפט בלתי כשירים ו/או מושחתים.

בקיצור: משמר חברתי בבתי המשפט הוא חובתנו האזרחית! השופטים מושחתים ללא תקנה!


המשטר בפאניקה!

רוב קבוצות המחאה מתמקדות היום בשחיתות מערכת המשפט ואכיפת החוק: 
א) לורי ומוטי - חטיפת ילדים ע"י רווחה ובתי המשפט 
ב) האבות הגרושים- שחיתות בבתי המשפט לענייני משפחה, 
ג) רפי רותם, שוקי משעול - השחיתות ברשות המסים, השחיתות של רות דוד ושות' בחיפוי על השחיתות ברשות המסים, והשחיתות של שופטים ומבקר המדינה בחיפוי על רשות המסים ורות דוד... 
ד) ההונאות בהוצאה לפועל- הונאות של רשמים, עורכי דין, בנקים ותאגידים בחסות בתי המשפט.
ה) ברק כהן ובאים לבנקאים - ההונאות של הבנקים בחסות בתי המשפט.  
ו) המחאה על הטענות להונאה בבחירות - כשבראש ועדת הבחירות עומד שופט בית המשפט העליון.
ז) מני נפתלי - המחאה נגד שחיתות היועמ"ש בעניין חקירות השחיתות בצמרת.
ח) מחאת האתיופים - אלימות המשטרה והטיוח שלה על ידי מח"ש -משרד המשפטים.
ט) קבוצת התמיכה של רומן זדורוב - יותר מרבע מיליון -  נגד שחיתות המשטרה, הפרקליטות והשופטים בעלילת דם על מנדל בייליס האוקראיני בישראל.
במקביל, נשמע בשנים האחרונות אוסף התבטאויות חסרות תקדים של פרופסורים בכירים למשפטים ולכלכלה, החל ממוטה קרמניצר, דרך בועז סנג'רו, דניאל פרידמן, יואב דותן, ירון זילכה - שבעצם אומרים כפי שניסח האחרון - "חבורה של עבריינים השתלטה על השלטון במדינת ישראל".
לא היה מצב כזה בתולדות המדינה! 
והתגובה של מערכת המשפט? הפללת אלה שמוחים נגד שחיתות מערכת המשפט!

קישורים
[0] 2017-05-03 מ"י נ לורי שם-טוב ואח' -  השופט בני שגיא,  התביעה והמשטרה עוסקים בשיבוש הליכים והפרות חמורות של זכויות האדם
[1]  2017-04-26 מ"י נ לורי שם-טוב ואח' - בקשה חוזרת לעיון ב"צו איסור פרסום" "החלטה על ניהול דיון בדלתיים סגורות"
[2] 2017-04-24 מ"י נ לורי שם-טוב ואח' - דיון במחוזי - משפט שדה? עו"ד ברק לייזר - סיפורים נבחרים
[3] 2017-04-18 לורי שם טוב ומוטי לייבל בבית המשפט המחוזי ת"א - סימנים מתרבים של פברוק הליכים
[4] 2017-04-09 לורי שם טוב, מוטי לייבל - בקשה לעיון בהליך "בדלתיים סגורות" תחת "צו איסור פרסום"
[5] 2017-04-04 סיקור הארכת מעצרים - לורי שם-טוב, מוטי לייבל, צבי זר; ובאולם סמוך - משפט עמיר מולנר
[6] 2017-03-28 לורי שם-טוב, מוטי לייבל - פעילי זכויות ילדים והוריהם - סקירת דיון הארכת מעצרים בתום 30 יום
[7]  2016-03-23 מוטי לייבל, לורי שם-טוב - סקירת דיוני הארכת מעצר
[8] 2017-03-20 פרשת מוטי לייבל "ובית מעצר יפתח" - מתקן כליאה של חור שחור בתל-אביב?
[9] 2017-03-19 מוטי לייבל: בקשת עזרה דחופה הוגשה לוועד הציבורי נגד עינויים
[10] 2017-03-16 הארכת מעצר שלישית ללורי, מוטי, וצביקה זר