Tuesday, April 4, 2017

2017-04-04 סיקור הארכת מעצרים - לורי שם-טוב, מוטי לייבל, צבי זר; ובאולם סמוך - משפט עמיר מולנר

סיקור הארכת מעצרים  - לורי שם-טוב, מוטי לייבל, צבי זר; ובאולם סמוך -   משפט עמיר מולנר
לורי שם-טוב ומוטי לייבל במעצר ימים קרוב ל-40 יום, לאחר חקירה סמויה של כשנה וחצי, על פעילותם נגד "חטיפת ילדים מהוריהם" על ידי עו"ס, עורכי דין בחסות בתי המשפט.  "המדינה מתחכמת" בבית המשפט - טוען עו"ד דמרי, בא כוחה של לורי שם-טוב.  למעשה  הארכת המעצר הנוכחית היא "מעצר ביניים" שלא כדין: ללא הצהרת תובע, ללא כתב אישום, וללא חוות דעת חדשה של היועמ"ש (הקודמת מוצתה בדיון קודם) הארכת המעצר עכשיו מבוססת גם על "שיבוש חקירה" ו"סכנה לשלום הציבור".  באולם הסמוך נערך דיון בנוגע למולנר, שאינו מוחזק במעצר (שם אין חשש ל"שיבוש חקירה" או "סכנה לשלום הציבור"). מולנר כידוע טוען על ניסיון של "סחטנות באיומים" של עו"ד רונאל פישר וחברתו רות דוד (פרקליטת מחוז ת"א לשעבר) שדרשו ממנו 1,000,000 דולר לסגור תיקים.  את זה המשטרה והפרקליטות לא רוצים, לא יכולים, או לא מוכנים לחקור...  כנופיית שלטון החוק בפעולה!
כתבי אישום או הצהרת תובע נגד מוטי, לורי כנראה ביום ו' השבוע במחוזי.  
קראו את הפוסט השלם: http://inproperinla.blogspot.co.il/2017/04/2017-04-04.html


   
תמונות: "החשודים": מוטי לייבל, לורי שם-טוב, צבי  זר. ובאולם סמוך - מולנר מדגמן למצלמות.
_____ 
מאהל המחאה, 04 לאפריל - מוטי לייבל טען שהמשטרה, או עושי דברה משמידים ראיות מרכזיות: פרסומים ברשת ונתוני משתמשים של שרתים שבהם התקיימו הבלוגים.  ה"חשדות" של "סחטנות באיומים" היו למעשה כחלק מהליך גישור אזרחי. ככל הנראה החשד של "סחטנות באיומים" נגד עו"ד שחר שוורץ  (טיפוס מפוקפק) - שפורסם בהרחבה לאחר הדלפה מהמשטרה או עושי דברה, כבר נפל.  עכשיו נותר "חשד" של "סחטנות באיומים" שטוענת עו"ד חווה קליין.  מוטי טען ש"החשד" הזה מבוסס על דברים שנאמרו בנוכחות מגשר ממונה על ידי בית המשפט. המגשר לא טען על "סחטנות באיומים" בזמן מעשה, ועו"ד חווה קליין מסלפת עכשיו את הדברים שנאמרו בגישור. בדיקת הכתבים וההליך שניהלה עו"ד חוה קליין נגד מוטי ולורי מאששת את הטענה שעו"ד חווה קליין היא רמאית... בחסות בתי המשפט...
עו"ד שאדי, בא כוחו של עו"ד צבי זר, אומר שהמשטרה טוענת שעו"ד זר שימש כ"מו"ל".  אבל אין לזה הוכחות. המשטרה טוענת שהוא ערך פוסטים עבור לורי ו/או מוטי, אבל אין להם ראיות לכך, או שלא הציגו אותן.  עו"ד שאדי תקף בחריפות את התנהלות המשטרה, והוציא את השוטר אלי לוריא משלוותו. לוריא נראה עצבני לגמרי.  עו"ד שאדי אמר שהשופט החליט בפעם האחרונה להאריך את המעצר לצורך "פעולות חקירה", שהחשובה שבהן הייתה "עימות".  אבל העימות לא התבצע, ועכשיו עו"ד צבי זר הובא לבית המשפט יחד עם מוטי לייבל, והייתה להם אפשרות נרחבת לדבר, ולכן העימות התייתר או נעשה פגום.  יתרה מכך, עו"ד שאדי אומר שבשעה שהמשטרה טוענת שיש להם פעולות חקירה חשובות לבצע, הם לא מנצלים את זמן החקירה, ומטיחים "תיקים" ו"חשדות" חדשים מגוכחים נגד עו"ד צבי זר. לדוגמה: מאז הארכת המעצר האחרונה, המשטרה העלתה "חשד" חדש - שעו"ד זר החזיק תוכנות לניקוי כונן ו/או לניקוי תכנות זדוניות.  שני סוגי תכנות אלה מוחזקים על ידי הציבור הרחב ואין בהחזקתן כל חשד לכל מעשה פלילי.

תוך שיתוף פעולה של אנשי משטרה, שב"ס ובית המשפט, מנסים משום מה למנוע צילום של "החשודים" ללא בסיס בחוק.  משמר בתי המשפט מאיים על אנשים, וממציא טיעון של "פרטיות החשודים".  כשזה לא עובד, הם מאיימים להוציא את החשודים מהאולם - עד שהשופט כבר יישב בדיון, כדי למנוע את הצילומים.  כך אמנם עשו לגבי לורי שם-טוב, שמעוניינת בפירוש שמה שמתרחש יפורסם, כולל צילומים.  האם המדינה מתביישת במעצר של לורי ומוטי??? מה ההסבר להתנהלות משונה והפרת חוק זאת???

באולם סמוך התנהל דיון בפרשת עמיר מולנר. שם כמובן עמיר מולנר מעלה חשדות של "סחטנות באיומים" על ידי עו"ד רונאל פישר ופרקליטת מחוז ת"א רות דוד, שדרשו ממנו 1,000,000 דולר לסגור תיקים.  אבל את זה לא מוכנים לחקור כמובן...   שם, משמר בתי המשפט המציא חוק חדש - רק לעיתונאים בעלי רישיון מותר לצלם את מולנר, שלא היסס לדגמן למצלמות.  מדהים באיזה שטף הם מפברקים חוקים ותקנות...
מולנר כמובן מסתובב כאדם חופשי, והגיע בעצמו מביתו.  את לורי, מוטי, וצבי מחזיקים במעצר על סמך טענה של המשטרה על "שיבוש חקירה"  (לאחר חקירה של יותר משנה וחצי, וכשכל חומר הראיות כבר ברשות החקירה מזמן), ו"סכנה לשלום הציבור".
לך תבין... כנופיית שלטון החוק בפעולה!