Thursday, March 23, 2017

2016-03-23 מוטי לייבל, לורי שם-טוב - סקירת דיוני הארכת מעצר
2016-03-23 מוטי לייבל - סקירת דיון הארכת מעצר
=================
 לטענת עו"ד ירון מידן, מסכת השקרים של המשטרה, התנאים יוצאי הדופן של המעצר והחקירה אינם נוגעים לטיב המעשים, אלא לזהותם של הקרבנות כביכול... סתימת פיות של המחאה החברתית.. מחיאות כפיים סוערות של הציבור באולם הדיונים...
 עו"ד אפרת ברגמן-ספיר מהוועד הציבורי נגד עינויים נרשמה בפרוטוקול והוספה לצוות המייצד את מוטי לייבל, ולכן יותר לה מעכשיו לבקר אותו.
א. המשך התלונות על תנאי המעצר: מוטי נלקח מאבו כביר ל"חקירה" בשעה 5:30בבוקר ומוחזר בסביבות 22:00 או מאוחר יותר. לטענת עו"ד מידן, הוא נחקר בפועל כ-5 שעות ביום. המשטרה סירבה לאשר. השופט מסארווה בדק את דוחות החקירה ואישר את הנתונים, לפחות בדוחות שבדק. למעשה יש כאן שלילת שינה קבועה, שכן לאחר 10:00 בלילה ועד 1:00 בבוקר, יש תנועת עצירים עמוסה באבו כביר.
ב. מספר התיקים צנח: בדיון קודם טענה המשטרה שיש 3000 תיקים הקשורים למוטי. בתוך הדיון הסתבר שהיום יש רק 100 תיקים, ולא ניתן היה להבין מתשובות המשטרה לאן נעלמו 200 התיקים האחרים... מתוך תיקים אלה, קרוב ל-30 יום מאז מעצרו, הוטחו במוטי רק כ-70 תיקים.
 ג. טיב העבירות - מחאה בפומבי: מוטי אומר שכל בוקר מטיחים בו אשמות כגון: הקמת רעש ליד ביתה של עובדת סוציאלית או שופטת ללא סיבה סבירה... אלה אינם אישומים המצדיקים את הצעדים יוצאי הדופן של המשטרה.
 ד. טיב העבירות - פרסומים ברשת: עורך דין מידן התייחס למקרה הידוע של מו"ל המגזין הפורנוגרפי הסטלר, שפרסם פרודיה מכפישה נגד כומר ידוע (Hustler Magazine v. Falwell) וזכה בתביעה, וכן לפרסומים דומים בארץ של העיתונאי דנקנר על יחסי מין של דן בן-אמוץ עם אימו - שמעולם לא הביאו לחקירה או תביעה. לטענת מידן, העניין בפרשה זאת הוא זהותם של "הקרבנות" כביכול, ולא ההתנהלות עצמה..
 ה. לגבי פרסומים ברשת: טענה מעניינת אחרת של עו"ד מידן הייתה שאם מוטי לייבל היה מחזיק בדרכון זר, המשטרה מעולם לא הייתה עוצרת וחוקרת אותו על המעשים המיוחסים לו.
 ו. עו"ד מידן טען בפירוש, שהציבור היושב באולם הדיונים רואה בראש מעייניו ערכים כמו "הורות", ו"שוויון בפני החוק", ולעומת זאת, הפעולות נגד מוטי לייבל מייצגות ניסיון סתימת פיות של אנשי המחאה החברתית.
ז. בדיון קודם עלתה הטענה של "עבירות בצוותא" כהצדקה למעצר. עילה זאת התבדתה כבר בדיון קודם. עתה, גילה השופט שהמשטרה טענה בדו"ח החסוי שהעצורים מטיחים האשמות זה בזה. מוטי לייבל קם ומיד הכחיש זאת מכל וכל. הוא מעולם לא טען שמי מהחשודים האחרים עשה דבר מן המעשים המיוחסים להם בחשדות.\
 ח. עו"ד מידן אמר גם שהוא לא עורך דין פלילי, ולכן מקרה זה חשף לפניו בפעם הראשונה את "מסכת השקרים" של המשטרה בעניינים שונים.
ט. עלה עניין ספירת הימים לתום 300 יום. המשטרה אינה סופרת את היום הראשון של המעצר - מתיק מחאה נגד השופטת, ולכן מניין הימים הוא כמו של לורי שם-טוב וצבי זר.2017-03-23 לורי שם-טוב - הארכת מעצר
===========
בדיון היום הוארך המעצר עד תום 30 יום - 288 למרץ, דיון מיוחד בעניין מחשב לנובו ביום 3 לאפריל. מסתמן שהחשדות המרכזיים הם "פגיעה בפרטיות" של עובדי ציבור - במדינה בה לאזרחים אין זכות לפרטיות... המקרה מתחיל לדמות יותר ויותר למקרה של רוג'ר שולר בארה"ב - בלוגר באלבמה שפרסם על יחסים מחוץ לנישואים בין פוליטיקאי ופוליטיקאית שמרניים, ותמונות עירום בעלות תוכן ארוטי בוטה של שופט פדרלי שמרני מאתר פורנו של הומואים. בתגובה - אנשי השריף תפסו אותו, היכו אותו, והחזיקו אותו במעצר. על כך נכתב בשבועון "ביזנס אינסיידר" (בהערה להלן) "כנראה מקרה יחיד מסוגו בעולם המערבי". כנראה שאנחנו לא חלק מהעולם המערבי... לא כל אחד עוסק ברכילות, אבל בין זה לבין הצגת המצב כפשיעה חמורה - הבדל גדול...
 א. החזקה באבו כביר - לורי התלוננה על החזקתה באבו-כביר במקום בנווה תירצה. יתרה מזאת, למרות שהמעצר מתקרב לתום 30 הימים, לא ניתן לה עד היום לקבל חפצים אישיים, עיתונים, ספרים. לטענתה, חומר הקריאה היחיד שניתן לה הוא תהילים, ולמרות שאינה דתייה כלל, היא כבר שולטת בחומר בע"פ... לורי נחקרת לדבריה 9 שעות ביום. לטענת המשטרה לא יהיו מסוגלים לסיים את החקירה בתוך 30 יום.
 ב. החזקת מחשב לנובו והצגת מוצגים מתוכו - שוב המשטרה "מתבלבלת" כביכול, ומציגה לשופט ראיות שאינן קבילות, או ראיות לגבי חוקיות המחשב, שאינם תואמות את התיק ומחשב הנתון. לורי שולטת בחומר, ולא נותנת לשוטרים "להתבלבל" כביכול. בקיצור: המשטרה נחזית כמנסה להונות את בית המשפט. לאור המצב, נקבע דיון מיוחד, ביום 3 לאפריל, בו על המשטרה להביא את החוקר אלפסי והתיק הנכון לגבי תפיסת מחשב זה.
 ג. חוקרי אף בי איי - המשטרה מנסה לטענת לורי להציג אותה כפושעת בסדר גודל בינלאומי, לגבי "חוקר אף בי איי" - לטענתה - "דחליל".
 ד. התנהלות החוקר דרור בוזגלו - לטענת לורי "חסר תרבות" - צועק עליה, מנפנף בידיו סמוך לפניה. הוא חוזר שוב ושוב על אותן שאלות. היא מסרבת לענות שוב, מפנה אותו לתשובותיה הקודמות על אותן שאלות. מסרבת לחתום על פרוטוקולי חקירה לאור התנהלותו של החוקר דרור בוזגלו.
 ה. חלופת מעצר - הסנגור הציג אדם מקצועי המוכן להחזיק את לורי במשמורת בביתו. לטענת הסנגוריה - אין כאן סיכון לשלום הציבור, אין כאן סכנה לשיבוש חקירה, וכל חומרי החקירה - מחשבים, ניידים כבר מזמן ברשות המשטרה, שניהלה בעניין זה חקירה סמויה במשך חדשים רבים. לטענת הסנגוריה, אין הצדקה להמשך מעצרה של לורי לצורך חקירה.
 על פי הנאמר בבית המשפט נותרו במעצר בפרשה זאת: מוטי לייבל, לורי שם-טוב, צבי זר.

Alabama Blogger May Be The Only Person Jailed For Journalism In The Western Hemisphere
http://www.businessinsider.com/roger-shuler-legal...2017-03-23 לורי שם-טוב, ברק כהן - "דלתיים סגורות" בנט-המשפט
==============
 * לורי שם-טוב והשופט מסארווה - בעת הדיון היום, הדפיסה הקלדנית את פרוטוקול הדיון בעניין תפיסת מחשב הלנובו של לורי. עוד מרחוק לורי ראתה שעל הפרוטוקול מוטבע חותם מים "בלתיים סגורות" - ומחתה על כך. השופט מסארווה פשוט אמר לקלדנית להסיר את חותם המים "בדלתיים סגורות". הקלדנית השמידה את התדפיסים השגויים והדפיסה מחדש ללא חותם המים "בדלתיים סגורות".
* ברק כהן והשופטת אפרת בוסני - בעת דיון על צו הרחקה למניעת הטרדה מאיימת שביקשה הבנקאית רקפת רוסק-עמינח, שהתנהל בדלתיים פתוחות, התברר שעל פרוטוקול הדיון מוטבע חותם המים "בדלתיים סגורות". השופטת אפרת בוסני אמרה בשעת הדיון שהיא 'לא יודעת איך להסיר את הכיתוב "בדלתיים סגורות"'... התוצאה היא שהתיק כולו מועלם מרשימת התיקים בנט-המשפט. העלמת תיקים מרשימת התיקים של בית המשפט נחשבת לחוסר ישרה קיצוני - שכן רשימת התיקים היא מ"ספרי היסוד" של כל בית משפט כשיר. שופטת רמאית.